Dobytek, který umí jen sprostě urážet a ponižovat. Ztrácí nervy, nemá na to být premiérem. ODS drsně sepsula Babiše

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš se velmi urážlivě vyjádřil o voličích ODS i šéfovi strany Petru Fialovi. Tvrdí, že to jsou lidé, kteří podváděli s daněmi a že je naštval zavedením elektronické evidence tržeb (EET). Zástupci ODS si to ale nenechali jen tak líbit

Přidejte svůj názor 117 komentářů

Petr Fiala, předseda ODS
doporučujeme

Babiš v rozhovoru pro Blesk mluvil o vyjednáváních o vládě. Když novinář připomněl slova Fialy, podle kterého je návrat k jednání s ČSSD jen trik a že cílem je vláda podpořená SPD a KSČM, pěkně se naštval. „To říká politolog-teoretik, který v životě v reálu nebyl, který seděl ve vládě s Nečasem, která padla kvůli korupci. Tak co říct?“ kritizoval Fialu Babiš.

Premiér v demisi trvá na to, že o žádné divadlo nejde. „My jsme tři dny po volbách oslovili ODS, aby s námi vstoupila do jednání o vládě. Pan Fiala tvrdí, že jejich voliči to nechtějí. Já tomu rozumím. Jejich voliči jsou ti, kteří možná podváděli s daněmi a možná mě nesnáší kvůli EET,“ pustil se Babiš do těch, kteří ODS podporují.

Tato jeho slova ale na zástupce ODS zapůsobila jako rudý hadr. „Pane Andrej Babiš, v době, kdy jste z peněz daňových poplatníků na Čapím hnízdě stavěl svou víkendovou "chatu", tak já jsem v Brně úspěšně vedl univerzitu se 40 tisíci studenty a stavěl její kampus, tak prosím brzděte… Vaše osobní útoky svědčí o nedostatku argumentů a ztrátě nervů...“ vzkázal Babišovi Fiala.

Nelíbí se mu ani to, jak šéf ANO hovoří o podporovatelích ODS. „Kdyby takto urazil statisíce slušných a poctivých voličů ODS kdokoliv jiný, očekával bych, že se omluví. Od Andreje Babiše, s jeho problematickou minulostí i s jeho přítomností, kdy mění názory ze dne na den a vytváří koalici s komunisty, nečekám nic,“ nebral si servítky předseda ODS:

Naštvala se i první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. „Andrej Babiš v rozhovoru v dnešním Blesku urazil 572 962 voličů ODS a spoustu dalších lidí, když je označil za podvodníky. Drzost tohoto trestně obviněného iluzionisty nezná mezí. Ukazuje se, že Andrej Babiš ztrácí nervy a možná nemá na to být premiérem. Odborně, lidsky ani eticky,“ myslí si politička.

„Víte, co se stane, když chlapec, který se všem chlubí, že může mít všechny holky z ročníku, dostane od té nejhezčí košem? Začne se vztekat a rozkřikovat, že jí stejně ani nechtěl, protože bla bla bla… Stejné je to s naším panem premiérem v demisi,“ uvedla ODS v reakci na Babišova slova na svém facebookovém profilu.

Ohradil se i bývalý předseda ODS a někdejší prezidentský kandidát Mirek Topolánek. „Pro ty z vás, kteří neustále viní ODS za principielní odmítnutí koalice s ANO. S dobytkem, který umí jen sprostě urážet a ponižovat, se nedá sedět u jednoho stolu, natožpak vládnout,“ setřel Babiše.

Loading...
Vstupte do diskuze (117)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman jednal s Babišem o kultuře. O ministrovi má jasno

20.08.2019 19:18 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal prezidenta Miloše Zemana, aby až předseda ČSSD Jan Hamáček…

Šmarda nechce být celorepublikový ocas? Hašek už za něj našel známou…

20.08.2019 18:42 Aktualizováno Místopředseda sociální demokracie Michal Šmarda dal včera jasně najevo, že nestojí o to být…

Ministerstvo se chce zbavit Bradáčové, Ištvana a Zemana? Nesmysl, oponuje…

20.08.2019 17:55 Ministerstvo spravedlnosti podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nepřijalo žádnou z jeho…

Miliardy pro MPSV? Jednání Schillerové a Maláčové zkrachovalo

20.08.2019 17:54 Aktualizováno Jednání ministryň práce Jany Maláčové (ČSSD) a financí Aleny Schillerové (za ANO) o podobě rozpočtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama