Krach koalice v Praze? Spory gradují, Libeňský most může být poslední kapkou

Praha - Pražští zastupitelé ANO jednají o vypovězení koaliční smlouvy s ČSSD a Trojkoalicí. Důvodem je mimo jiné dnešní předčasně ukončené zasedání zastupitelů. ČTK to řekli dva zástupci ANO. Koalice se dnes neshodla na zařazení materiálu o případném zbourání Libeňského mostu na program jednání. Bourání prosazuje ANO a ČSSD, Trojkoalice je proti. Pro program hlasovalo pouze 30 z 65 zastupitelů. Koalice má v 65členném zastupitelstvu těsnou většinu 33 hlasů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Adriana Krnáčová /ANO/, primátorka hl. města Prahy
doporučujeme

Podle informací ČTK vytýkají zástupci ANO Trojkoalici nejen problémy s Libeňským mostem, ale také to, že nemohla být projednána témata týkající se například školství, konkrétně zvýšení učitelských platů. V případě, že by se ANO rozhodlo koaliční smlouvu vypovědět, stranám by začalo běžet 30denní smírčí řízení.

Při hlasování o programu se proti návrhu postavil zastupitel a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL/Trojkoalice), hlasování se zdržel Matěj Stropnický (SZ/Trojkoalice), nehlasoval Jaroslav Štěpánek (ANO) a nepřítomna byla Hana Nováková (ČSSD).

Pražští zastupitelé ČSSD podle předsedy klubu Lukáše Kauckého nyní o případném vypovězení koaliční smlouvy nejednají. "V tuto chvíli řešíme, jak schválit finanční prostředky pro učitele, sociální služby, sportovní a památkové granty, zahájení výstavby trasy metra D. Sobecký zájem starosty Čižinského a Trojkoalice vše podobné zmařil," řekl Kaucký.

"Naším vstupním požadavkem při jednání o programu byla vstřícnost k lidem, aby mohli dorazit na bod o Libeňském mostě a petici o zákazu vjezdu cyklistům v Praze 1. O přeřazení na začátek jsme se před jednáním vůbec nebavili. Pokud chtějí vypovědět koaliční smlouvu proto, že chceme být vstřícní k občanům, je to ukázka toho, jak to s nimi myslí vážně," řekl za Trojkoalici zastupitel a místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský (SZ). ANO a ČSSD si podle něj zvykly chodit pro hlasy k opozici.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Faltýnek se posmívá opozici: Nemá program, ani nevyužila všechny hlasy…

27.06.2019 07:22 Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek je rád, že vláda dostala možnost složit…

Svržení Babiše nevyšlo. Opozice se po hlasování sesypala hlavně na ČSSD

27.06.2019 07:14 V dnešním hlasování o nedůvěře vládě selhala především koaliční ČSSD, řekl novinářům předseda ODS…

Babišova vláda přežila, ČSSD jí pomohla. Bylo by to proti zájmům Česka,…

27.06.2019 07:07 Přehled vybraných výroků, které zazněly v Poslanecké sněmovně ve středeční debatě před hlasováním o…

Babišova vláda ustála hlasování o nedůvěře, Sněmovna burácela 17 hodin

27.06.2019 07:06 Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama