Kozom*di? Topolánek se velmi ostře vyjádřil k ožehavému tématu

Praha - Napadení číšníka partou cizinců hnulo žlučí nejednomu z občanu. Do diskuzí se zapojil i bývalý premiér Mirek Topolánek, a kritikou na jejich jednání rozhodně nešetřil.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Mirek Topolánek

Jakmile policie zveřejnila záběry agresorů z bezpečnostních kamer, i malé dítě by poznalo že se nejedná o muže české krve. Nakonec se prokázalo, že muži jsou Evropané, ale původu jsou spíše z Blízkého východu.

Respektive se jednalo o Nizozemské občany, ale toto konstatování jejich národnosti je podobného případu jako to, že v Münsteru do lidí na ulici restaurace nenajel Afghánec, ale vlastně psychicky labilní Němec. Policejní deník však pořád mluví o útočnících Turcích.
 
„Ano, jsou to typičtí ‚evropští‘ Holanďani. Snad z toho nebude trend. Nedávno to byly výlety juniorů do Prahy za laciným sexem a chlastem, dnes výlety za dobrodružstvím. Snad ten chlapec bude v pořádku. Nicméně uklidním vás. Údajně u toho nekřičeli Alláhu akbar,“ napsal v příspěvku na svém Twitteru Mirek Topolánek.

„Určitě nejsem rasista, xenofob a nacionalista. Nejsem taky ale sluníčkář, vítač a zakrývač reality. Zase tak trochu nepatřím nikam. Nemám totiž rád extremismus. Rád si nechám poradit, co smím a co nesmím. Jsem asi něcofob,“ označil se Topolánek ve svém příspěvku.
 
Podle neúspěšného prezidentského kandidáta, vládce Nizozemí nebude moc nadšený ze svých občanů, které dokonce označil za férové sportovce, co si do Prahy přijeli vyřešit své mindráky.

„Myslím, že by se nemělo používat pro popis viníků ‚kozom*di‘. To mi připadá hodně pejorativní, až sprosté. Něco jako ‚žabožrouti‘. To je ten rozdíl mezi politicky nekorektním a sprostým. Stačilo: skupina na první pohled nepřizpůsobivých, laxní obsluhou znejistělých občanů EU.“ Dodal Mirek Toplánek.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské dotace vedou do pekla: Když se páchání dobra mění ve zlo

14.12.2018 13:17 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Evropský parlament v minulých dnech zmrazil dotace pro firmu Agrofert, která…

Jak se Babiš zbaví střetu zájmů? Transparency navrhla několik možností

14.12.2018 12:11 Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem…

Platy politiků vzrostou o devět procent, Zeman novelu podepsal

14.12.2018 10:26 Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal…

Komunisté, TOP 09 a STAN mimo Sněmovnu. Posiluje ODS

14.12.2018 08:35 po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama