Brněnskou ČSSD povede do komunálních voleb Oliver Pospíšil, ANO Vokřál

Brno - Hlavní politická uskupení v Brně mají po dnešku jasno, kdo povede jejich kandidátky do podzimních komunálních voleb. Své volební lídry si dnes zvolilo hnutí ANO a ČSSD. Sociálnědemokratickou nominaci získal Oliver Pospíšil, v čele kandidátky ANO stane současný primátor Petr Vokřál.

Přidejte svůj názor

Sjezd ČSSD

Vokřál dnes získal nominaci na brněnském sněmu strany. Pospíšila schválila do čela sociálnědemokratické kandidátky městská konference strany, dostal 115 hlasů ze 130. ČTK to sdělili zástupci obou stran.

Zkušený politik Pospíšil se na městské radnici pohybuje dlouhodobě. Aktuálně je členem magistrátního zastupitelstva a místostarostou městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora.

Další velké strany si své jedničky na kandidátkách zvolily už dřív. Stranu Zelených povede Jasna Flamiková. Volební jedničkou ODS v Brně bude advokátka Markéta Vaňková. Piráty v Brně povede radní Tomáš Koláčný. Do čela lidovců se v Brně postaví primátorův náměstek Petr Hladík, v SPD bude lídrem kandidátky vysokoškolský pedagog Ivan Fencl. KSČM v Brně povede do voleb zastupitel Martin Říha.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama