TOP 09 skončí v propadlišti dějin? Strana se dál propadá, Laudát to nevydržel a promluvil

Praha – Česká televize v neděli zveřejnila volební model agentury Kantar TNS. Z něj vyplývá, že by se do Sněmovny v tuto chvíli dostalo jen osm ze současných devíti stran. TOP 09 by získala jen 4 procenta a tudíž by nezískala žádné poslanecké křeslo. Na facebooku se k současné situaci strany vyjádřil i někdejší předseda Poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové a bývalý předseda pražské organizace TOP 09 František Laudát.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Volební sjezd TOP 09 (28. 11. 2015)
doporučujeme

Dubnový model ukázal, že TOP 09 by se do Sněmovny vůbec nedostala. Oproti modelům z února a března navíc ztratila půl procenta. To se ale Laudátovi vůbec nelíbí.

„Ticho: preference TOP 09 se už nebezpečně uhnízdily pod 5%. Většinou se ještě podívám na zprávy, přelétnu servery apod, ale žádný pokus zvrátit ošklivá čísla menší než 5 ze strany nedávno zvoleného vedení jsem nezaznamenal,“ postěžoval si na sociálních sítích.

Fakt, že vedení strany nic výrazného nedělá, Laudáta znepokojuje. „Buď jsou bezradní, nebo ... Nemusíte se trefit do vkusu voličů, to je vždycky velká loterie. Ale nezkoušet to, to je moc zlé!“ radí Topce Laudát.

Pod jeho příspěvkem se strhla bouřlivá diskuze. Jeden z uživatelů se domníval, že chybou bylo odstavit bývalého předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska. „Domnívám se, že Kalousek odešel sám; podle mne doufal, že to TOPce zvedne preference,“ podotkl další.

„Neznám stanovy TOPky, ale proboha proč jste nezvolili do vedení strany Feriho?“ zajímalo dalšího diskutujícího. „Na sněmu jsem nebyl, členem TOP 09 nejsem. Ale i kdybych byl, Feriho bych nikdy nevolil,“ opáčil mu Laudát.

A co by tedy strana měla podle Laudáta dělat? „Měli by zkoušet nejen kritiku, ale i něco pozitivního. Nezkoušejí nic, možná trochu opozice Babišovi,“ nešetři kritikou politik. „Tím vkusem míním, co je osloví, ne popírat svoji hodnotovou orientaci. Tedy podlejzat!“ upřesnil.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válková mohla být odvolána, potvrdil Babiš. Co ovlivnilo jeho názor?

17.01.2020 17:54 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) respektuje, že rada pro lidská práva ve čtvrtek podpořila poslankyni…

Babiš ostře kritizuje e-shop na dálniční známky za 400 milionů, bude se…

17.01.2020 17:21 Aktualizováno Zakázka na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky za 401 milionů korun se…

Důchodová komise se znovu sejde, bude jednat o pravidlech spoření

17.01.2020 17:12 Důchodová komise se bude letos znovu zabývat nastavením pravidel spoření na penze. Debatovat by…

Komunisté chtějí změnit vládní novelu zákoníku práce

17.01.2020 13:28 Komunisté ve Sněmovně předloží pozměňovací návrhy k vládní novele zákoníku práce. O normě chce KSČM…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama