Šlechtová se normálně zbláznila? Naštvala se kvůli tomu, že ji ostatní kritizují. Pak se to pořádně rozjelo

Praha – Ministryně obrany Karla Šlechtová je v posledních dnech terčem kritiky nejen za to, že odvolala ředitele Vojenského výzkumného ústavu (VVÚ) Bohuslava Šafáře, ale i kvůli tomu, že svého psa „venčila“ na památníku na Vítkově. Politička ale dala důrazně najevo, že se jí nelíbí, jak se o ní v posledních dnech píše.

Přidejte svůj názor 61 komentářů

Prezident Miloš Zeman jmenoval novým náčelníkem generálního štábu Aleše Opatu

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) Šafáře kritizoval za výroky související s jedem novičok, odmítl ale, že by jeho odchod žádal. Důvody odvolání Šlechtová neuvedla, nesdělila je ani Šafářovi. On své odvolání nechtěl komentovat. Za své rozhodnutí čelila Šlechtová ostré kritice.

„Ministryně obrany odvolala člověka, jehož zprávu o novičoku prý prezident kdysi kdesi četl a která mu posloužila k vyzrazení utajovaných skutečností v televizi. Běžný občan by už byl souzen podle zákona č. 412/2005. Jsem zvědav, kam se kauza pohne dál...“ uvedl v reakci na krok Šlechtové chemik a bývalý šéf Akademie věd ČR Jiří Drahoš.

„Bohuslav Šafář se zřejmě Karle Šlechtové podíval škaredě na jejího pudla,“ rýpnul si univerzitní profesor a politik Jiří Zlatuška, který v minulém funkčním období ve Sněmovně seděl jako nestraník zvolený za ANO.

Narážel tak na druhou kauzu, se kterou se Šlechtová musela v minulých dnech potýkat. Šéfka rezortu obrany se nedávno účastnila oslav 73. výročí konce druhé světové války v Evropě, spolu s dalšími politiky položila věnec k Národnímu památníku v Praze na Vítkově. Na památníku následně vyfotila věnec, za kterým stál její pes.

Server Lidovky.cz navíc přišel s informací, že Šlechotvá ještě jako šéfka ministerstva pro místní rozvoj (MMR) často létala na služební cesty do zahraničí a že přitom využívala služeb VIP salonku Letiště Václava Havla v Praze. Vše pak prý platil stát. 

V letech 2014 až 2017 šlo o 26 případů, za které muselo ministerstvo podle serveru zaplatit 310 249 korun. Kompletní VIP odbavení jednoho cestujícího vyjde na 4400 korun. Šlechtová většinou necestovala sama. 

Politička se hájí tím, že salonek umožňuje zrychlené odbavení. „Jeho využitím jsem tedy šetřila drahý čas lidí a statisíce jsem ušetřila i tím, že jsem nelétala byznys třídou. Úspory vzniklé tímto výběrem převyšují náklady na VIP salonek, nemluvě o bezpečnostních výhodách, které poskytuje,“ uvedla.

Její stranický a vládní šéf ale využívání VIP salónků odsoudil. „Máme jít příkladem, nemáme plýtvat penězi daňových poplatníků. Máme zůstat při zemi a myslet na to, že nás platí daňoví poplatníci,” řekl Babiš.

To, že by Šlechtová mohla na postu ministryně skončit, naznačil i předseda ČSSD Jan Hamáček. Když přišla řeč na personální otázky nové vlády, uvedl: „Předpokládám, že tam dojde ke změně“. „Ministr obrany je člověk, který by měl uctívat tradice naší armády, uctívat ty, kteří položili život za naši samostatnost. A posadit na jejich hrob psa, je pro mě věc, která je pro mě naprosto neuvěřitelná,“ dodal Hamáček v souvislosti s fotkou, která Šlechtová nedávno zveřejnila na sociálních sítích.

Šlechtová se rozzlobila

Kvůli tomu čelila ministryně kritice nejen veřejnosti, ale i některých politiků. Jí samotné se ale zprávy, které teď vycházejí, příliš nelíbí. „Bráním české národní zájmy, podporuji spojence. A to se asi hodně někomu nelíbí a proto spustil mediální kampaň ve stylu: Kdo chce psa bít, hůl vždy najde!“ zlobí se.

Její slova nezůstala bez odezvy. „Vašeho psa bych nikdy nebil!!! Ale vysvětlíte už, proč jste odvolala šéfa Vojenského výzkumného ústavu, prosím?“ rýpnul si komentátor Petr Honzejk. „Ale vy jste si toho psa našla sama,“ vzkázal Šlechtové uživatel Pavel Růžička.

„Milá paní, nehledejte za vším hned spiknutí. Možná by stačilo zamyslet se nad svým přístupem k životu a zda máte vůbec inteligenci na výkon tak náročné funkce. Sebevědomí pouze nestačí. Navíc, použít slovním spojení o psu a holi po Vašem excesu mé domněnky jen potvrzuje,“ napsal ministryni pod příspěvek další diskutující.

Další naplno řekli, co si o chování ministryně obrany myslí. „Panebože, vy už jste se normálně zbláznila. „Nebo také - Kdo chce psa fotit, věnec si vždy najde. Vy by jste měla chodit kanálama, paní ministryně v demisi,“ napsala Šlechtové na twitteru další uživatel.

Vstupte do diskuze (61)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna bude grilovat Ťoka? Opozice se tvrdě domáhá vysvětlení kolapsu D1

16.12.2018 13:47 KDU-ČSL bude chtít na úterním jednání Sněmovny zařadit bod, kde by ministr Dan Ťok (za ANO)…

Muslimové v ČR jsou umírnění? Vnitro zmiňuje i případy problémových cizinců

16.12.2018 11:41 Muslimská komunita v Česku je umírněná a dobře integrovaná, zradikalizovat by ji nicméně mohly…

Ostrý dopis z Bruselu: Oettinger doporučil Babišovi, jak se zbavit střetu…

16.12.2018 08:05 Eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger doporučil českému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) tři…

Hádky v TOP 09? Štětina se pustil do Pospíšila, do EP už za stranu…

15.12.2018 21:59 Aktualizováno Nynější europoslanec Jaromír Štětina odmítá opět kandidovat do Evropského parlamentu za TOP 09.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama