Pirát těžil za státní peníze kryptoměnu. Přišel s unikátní obhajobou

Praha - Piráti se opět stali středem pozornosti a opět nikoliv v dobrém slova smyslu. Poté, co se jejich poslanec a poslankyně účastnili nedávných oslav na ruské ambasádě teď vyšlo najevo, že jejich poslanec Tomáš Vymazal těžil v poslaneckém bytě kryptoměnu.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Video spot Pirátské strany pro předčasné parlamentní volby

Při tom spotřeboval obrovské množství energie, což značně prodražilo účet za elektřinu. Ten měl být údajně až dvanáctkrát vyšší než u jiných poslanců. Neobvyklé spotřeby si všimlo vedení Poslanecké sněmovny, které následně informovalo pirátský klub.

Vymazal již přiznal, že v bytě v Nerudově ulici těžil kryptoměnu Zcash. To prý ale není jediný důvod nárůstu spotřeby energie, v bytě mu prý byla také "nesnesitelná zima". Sněmovna mu tak následně dodala přímotop.

Těžba krpytoměny přitom není jen tak. Je k ní zapotřebí několika počítačů, které musejí pracovat na plný výkon a tím pádem spotřebují enormní množství energie. Právě proto Vymazalův účet drasticky rostl.

Pirát si díky této praktice nepřišel na žádné závratné částky. Tvrdí, že tímto způsobem vydělal pouze několik set korun. Ty si navíc nenechá, za své jednání se omluvil a vytěžené stokoruny pošle na charitu.

Poslanec se ale nepřiznal hned napoprvé. V telefonickém rozhovoru s Aktuálně.cz uvedl, že kryptoměnu netěží. Následně poslal sms zprávu v níž vysvětluje, že Zcash již opravdu netěží, v minulosti tak ale činil.

Tvrdí také, že spotřeba energie jakou uvádí Poslanecké sněmovna se mu zdá vysoká. Do sporu se ale pouštět nechce a zaplatí takovou částku, jakou po něm bude vedení dolní komory požadovat.  

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vysvětlil, proč jeho syn tvrdí, že byl unesen na Krym

18.11.2018 23:04 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) ani po sobotních demonstracích nehodlá odstoupit. Je přesvědčen, že má…

Telička se naštval: Ovčáček a Zeman jsou ostudou našeho národa, hlásá do…

18.11.2018 21:56 Aktualizováno Mluvčí hradu Jiří Ovčáček se v sobotu tvrdě pustil do TOP 09 a dalších opozičních stran a jejich…

Babiš: Syn a jeho matka již pochopili, jak je novináři zneužili

18.11.2018 20:47 Aktualizováno Andrej Babiš mladší a jeho matka už pochopili, jak je novináři zneužili, uvedl premiér Andrej Babiš…

Matka Andreje Babiše mladšího promluvila: Je to skandální útok proti…

18.11.2018 19:39 Jak je na tom Andrej Babiš mladší? Jeho matka poskytla prohlášení přímo ze Švýcarska. V něm tvrdí,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama