"Slušní lidé jsou k pláči." Za incidentem v divadle je něco víc, má podezření Vokřál

Brno - Sobotní pokus hnutí Slušní lidé zastavit kontroverzní hru byl podle brněnského primátora Petra Vokřála (ANO) smutným sbíráním předvolebních bodů. Příznivci hnutí v reakci na nahotu herců v inscenaci Naše násilí a vaše násilí začali dupat, hvízdat a přibližně 20 jich vtrhlo na jeviště. Žádali ukončit produkci a odešli až po příchodu antikonfliktního týmu policie.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Magistrát města Brna

"O předpokládaném vyjádření protestu, vzhledem k charakteru hry, jsem věděl. Forma protestu ale odpovídá 'slušným' lidem a Pernicovi. Co jiného se dá od nich čekat," napsal Vokřál ČTK v textové zprávě. Boxer Zdeněk Pernica je předsedou hnutí.

"Je to smutné sbírání bodů do voleb. Spíš k pláči," doplnil Vokřál. ČTK oslovila s žádostí o reakci také primátorovy náměstky.

Náměstek primátora pro kulturu Matěj Hollan (Žít Brno) je rád, že brněnské zastupitelstvo ani rada do dramaturgie festivalu Divadelní svět nakonec nesáhly, ačkoliv byly návrhy hru stáhnout. "Politici nejsou v demokracii od toho, aby určovali dramaturgii divadel, další dění se dalo očekávat. Myslím, že na včerejšek (sobotu) si každý udělal názor," uvedl Hollan. Pozornost veřejnosti by se podle něj měla směrovat spíš na festival Re:publika, který začal v sobotu a oslavuje 100 let obnovené státnosti.

Slušní lidé dlouhodobě kritizují politiku nynější koalice na magistrátu v čele s Vokřálem. Na podzim se hnutí chce účastnit komunálních voleb.

"Nechceme, aby se podobné provokace v Brně v budoucnu konaly. A naše reakce bude ještě důraznější. Nechceme, aby se podobné prasárny platily z našich daní. Vždyť nemusíte být věřící, a pokud nejste úchyl, je Vám z takového 'představeni' zle," napsalo dnes hnutí na své facebookové stránce.

Představení Naše násilí a vaše násilí provokativní formou poukazuje na vztah Západu k blízkovýchodním zemím. V jedné ze scén herec s trnovou korunou znásilňuje muslimku. Inscenace lublaňského divadla v režii Chorvata Olivera Frljiče byla součástí festivalu Divadelní svět Brno, který pořádá Národní divadlo Brno, příspěvková organizace magistrátu.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vysvětlil, proč jeho syn tvrdí, že byl unesen na Krym

18.11.2018 23:04 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) ani po sobotních demonstracích nehodlá odstoupit. Je přesvědčen, že má…

Telička se naštval: Ovčáček a Zeman jsou ostudou našeho národa, hlásá do…

18.11.2018 21:56 Aktualizováno Mluvčí hradu Jiří Ovčáček se v sobotu tvrdě pustil do TOP 09 a dalších opozičních stran a jejich…

Babiš: Syn a jeho matka již pochopili, jak je novináři zneužili

18.11.2018 20:47 Aktualizováno Andrej Babiš mladší a jeho matka už pochopili, jak je novináři zneužili, uvedl premiér Andrej Babiš…

Matka Andreje Babiše mladšího promluvila: Je to skandální útok proti…

18.11.2018 19:39 Jak je na tom Andrej Babiš mladší? Jeho matka poskytla prohlášení přímo ze Švýcarska. V něm tvrdí,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama