Začnu si dělat čárky pokaždé, když mě z něčeho obviní. Politik se drsně vysmál Babišovi

Praha - Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš se pustil do europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL). Nelíbí se mu, že se prý v Bruselu neustále ptá na něj a na akuzu Čapí hnízdo. Lidovec mu ale poslal důrazný vzkaz.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Tomáš Zdechovský

„Haha, tak Andrej Babiš mě opět pobavil. Prý se v Bruselu ptám na jeho kauzu Čapí hnízdo, protože to mám jako sport,“ smál se Babišovým slovům europoslanec Tomáš Zdechovský.

Lidovec proto premiérovi poslal vzkaz. „Milý Andreji, ptát se na závěry vyšetřování kauzy, která se přímo dotýká daňových poplatníků v Česku je nejen mé právo, ale beru to i za svou povinnost. Asi si začnu dělat čárky pokaždé, když mě Andrej Babiš z něčeho obviní. Bojím se ale, že mi za chvíli už nebude stačit papír,“ baví se Zdechovský.


Babiš svoje obvinění vůči němu pronesl v České televizi. A na jeho výroky si posvítil také Demagog, který hodnotí pravdivost výroků politiků. „Mimochodem, z 20 výroků, které během celého pořadu Andrej Babiš pronesl, bylo pouze 6 pravdivých. Když mluvil o některé ze svých kauz, pravdu neřekl ani jednou. Tak to jen k té důvěryhodnosti,“ rýpnul si Zdechovský.

Podle Demagogu Babiš v České televizi šestkrát mluvil pravdu a šestkrát nepravdu, tři výroky byly zavádějící a pět se nedá ověřit.

Babiš trvá na svých pochybnostech ohledně nezávislosti Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), který vyšetřoval kauzu Čapí hnízdo. Reagoval na prohlášení úřadujícího šéfa úřadu Nicholase Iletta.

„Jen velmi zřídka o tom teď někdo pochybuje. Zásadně trvám na tom, aby naše nezávislost nebyla zpochybňována. Nebyli jsme vystaveni vnějšímu vlivu ani v tomto vyšetřování, ani v žádném jiném," řekl Ilett na tiskové konferenci k výroční zprávě OLAF za uplynulý rok. Babiš je kvůli možnému dotačnímu podvodu trestně stíhán, záležitost ale pokládá za „vylhanou politickou kauzu". 

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno na Národní třídě: Lidé vypískali Hamáčka i Ťoka. "Hanba", křičeli na…

17.11.2018 09:10 Vyhrocená atmosféra dnes od rána provází pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní…

VIDEO: "Na co si to tady hraješ, ty estébáku?" Odpůrci si na Babiše…

17.11.2018 08:40 Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se dnes postaral o poprask, když krátce po půlnoci…

Babiš se bojí? Na Národní třídu přišel po půlnoci, lidé vyhodili kytici do…

17.11.2018 08:00 Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes krátce po půlnoci přinesl kytici k pamětní desce na…

Topolánek účtuje s Babišem: Sorry, ale jinak to nejde. Udělal ze svého…

16.11.2018 23:37 Aktualizováno Současné politické dění a dohady o demisi či svržení vlády premiéra Andreje Babiše velmi bedlivě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama