Začnu si dělat čárky pokaždé, když mě z něčeho obviní. Politik se drsně vysmál Babišovi

Praha - Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš se pustil do europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL). Nelíbí se mu, že se prý v Bruselu neustále ptá na něj a na akuzu Čapí hnízdo. Lidovec mu ale poslal důrazný vzkaz.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Tomáš Zdechovský
doporučujeme

„Haha, tak Andrej Babiš mě opět pobavil. Prý se v Bruselu ptám na jeho kauzu Čapí hnízdo, protože to mám jako sport,“ smál se Babišovým slovům europoslanec Tomáš Zdechovský.

Lidovec proto premiérovi poslal vzkaz. „Milý Andreji, ptát se na závěry vyšetřování kauzy, která se přímo dotýká daňových poplatníků v Česku je nejen mé právo, ale beru to i za svou povinnost. Asi si začnu dělat čárky pokaždé, když mě Andrej Babiš z něčeho obviní. Bojím se ale, že mi za chvíli už nebude stačit papír,“ baví se Zdechovský.


Babiš svoje obvinění vůči němu pronesl v České televizi. A na jeho výroky si posvítil také Demagog, který hodnotí pravdivost výroků politiků. „Mimochodem, z 20 výroků, které během celého pořadu Andrej Babiš pronesl, bylo pouze 6 pravdivých. Když mluvil o některé ze svých kauz, pravdu neřekl ani jednou. Tak to jen k té důvěryhodnosti,“ rýpnul si Zdechovský.

Podle Demagogu Babiš v České televizi šestkrát mluvil pravdu a šestkrát nepravdu, tři výroky byly zavádějící a pět se nedá ověřit.

Babiš trvá na svých pochybnostech ohledně nezávislosti Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), který vyšetřoval kauzu Čapí hnízdo. Reagoval na prohlášení úřadujícího šéfa úřadu Nicholase Iletta.

„Jen velmi zřídka o tom teď někdo pochybuje. Zásadně trvám na tom, aby naše nezávislost nebyla zpochybňována. Nebyli jsme vystaveni vnějšímu vlivu ani v tomto vyšetřování, ani v žádném jiném," řekl Ilett na tiskové konferenci k výroční zprávě OLAF za uplynulý rok. Babiš je kvůli možnému dotačnímu podvodu trestně stíhán, záležitost ale pokládá za „vylhanou politickou kauzu". 

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo tu komu dělá ostudu? Bylo to jinak a vy jste pokrytec, vrátil…

24.03.2019 22:01 Aktualizováno Předseda poslaneckého klubu TOP09 Miroslav Kalousek kritizoval předsedu české poslanecké sněmovny…

Maláčová zuří kvůli rodičáku: Byli jsme domluvení, ale Schillerová špatně…

24.03.2019 22:01 Aktualizováno Spor o rodičovský příspěvek nekončí. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se…

OBRAZEM: Do Česka přijel prezidentský kandidát Šefčovič

24.03.2019 20:26 Prezident Miloš Zeman v neděli odpoledne v Lánech přijal slovenského prezidentského kandidáta…

Zeman přijal v Lánech Šefčoviče, drží mu palce v prezidentských volbách

24.03.2019 19:18 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes popřál Marošovi Šefčovičovi úspěch ve slovenských prezidentských volbách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama