Tlaku neustoupím, vzkazuje Poche na Hrad. Pak se ale ozval Ovčáček a pořádně ho usadil

Praha – Referendum ČSSD o vstupu do vlády s hnutím ANO vrcholí, straníci mohou svůj hlas odevzdat do čtvrtka. V pátek tak bude jasno, jestli bude mít Česko po půl roce novou vládu. O víkendu by pak měl premiér Andrej Babiš prezidentovi Miloši Zemanovi představit jména nových ministrů. Nejkontroverznějším nominantem je stávájící europoslanec Miroslav Poche. Jeho jméno se ale prezidentovi nelíbí. Poche ale tvrdí, že tlaku neustoupí.

Přidejte svůj názor 78 komentářů

Miroslav Poche /ČSSD/

Poche podle svých slov odhaduje, že se jeho straničtí kolegové přikloní k vstupu do vlády s hnutím ANO a podporou KSČM. Zároveň předpokládá, že ČSSD půjde do vlády se všemi navrhovanými ministry – tedy i s ním.

„Počítám s tím, že budu navržen Andreji Babišovi jako ministr zahraničních věcí v nové vládě. Jestli se jím stanu, nebo ne, to záleží na panu prezidentovi a na dalších okolnostech, ale zcela jistě budu sociální demokracií navržený,“ uvedl pro Blesk.

Pokud by s jeho jménem měl Zeman i nadále problém, poradil by se Poche s vedením ČSSD. „V tuto chvíli nevidím žádný problém ve jmenování nové vlády. Jsem přesvědčený o tom, že pokud ji schválí sociální demokraté v referendu, tak vláda vznikne a nebudou žádné překážky pro její jmenování,“ vysvětluje. „Nové role jsem připraven se zhostit a nechci ustupovat žádnému tlaku,“ vzkazuje Poche.

Z Hradu opakovaně přicházejí kritická slova na účet Pocheho. „„Aby bylo jasno. V čele ministerstva zahraničních věcí má být nezpochybnitelná osobnost, loajální k České republice. Žádné “pražské handly” se u tohoto resortu prostě konat nebudou!“ reagoval na slova europoslance mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček.

Ten Pocheho kritizoval už dříve. „Udělat z Pocheho s jeho minulostí ministra, je jako rozsvítit si doma při náletu,“ napsal například na sociálních sítích Ovčáček.

Vstupte do diskuze (78)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vyčinil Zemanovi za vulgarismus, pak se sám pustil do Bakaly

16.10.2018 14:03 Premiér Andrej Babiš (ANO) chápe, že prezidenta Miloše Zemana napadají v souvislosti s Viktorem…

V Olomouci byla podepsána koaliční smlouva, ANO se dočkalo postu primátora

16.10.2018 14:01 Aktualizováno Zástupci hnutí ANO dnes v Olomouci podepsali koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOlečně.…

Petříček chce sebevědomou zahraniční politiku: Pravidla džungle bychom si…

16.10.2018 13:56 Nový ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce prosazovat, aby Česko mělo sebevědomou zahraniční…

Demence, vulgarity, ostuda. Nezaslouží si být prezidentem. Stydíme se. Po…

16.10.2018 13:45 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman po dlouhé pauze opět v přímém přenosu vystoupil v Českém rozhlase. Znovu na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama