Kvitová na policii poznala muže, který ji přepadl. Dříve okrádal seniory

Praha – Policie už v druhé polovině května oznámila, že dopadna muže podezřelého z předloňského napadení tenistky Petry Kvitové. Muž byl následně vzat do vazby. Kvitová údajně tento týden policii potvrdila, že jde skutečně o člověka, který ji zranil

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Policie zveřejnila podobu útočníka, který přepadl Kvitovou

Po útoku Kvitová agresora popsala a policisté zveřejnili jeho předběžnou podobu. Mělo jít o muže ve věku do 35 let, vysokého asi 180 centimetrů, se světlou pletí, hnědýma očima a krátkými hnědými vlasy. Vypsána byla také odměna za informace vedoucí k jeho dopadení, která vyšplhala na půl milionu korun.

Jak se zdá, policii se pachatele podařilo dopadnout. To, že jde skutečně o útočníka údajně potvrdila i sama Kvitová, která tento týden podle informací deníku Právo absolvovala oficiální rekognici.

Kvitová pachatele označila mezi dalšími čtyřmi figuranty za přítomnosti kriminalistů, obhájce a svědka z řad civilistů. Obviněným je 32letý recidivista z Prostějovska, který byl již dříve trestaný za přepadávání seniorů. Podle deníku na ně útočil přímo v jejich bytech, aby je okradl. Podobně, jako se to stalo Kvitové, které pachatel sebral neupřesněnou hotovost.

Návrh na obžalobu dvaatřicetiletého muže podezřelého chce policie podat do konce července. V případě odsouzení útočníkovi hrozí až dvanáctileté vězení, řekla mluvčí Policejního prezidia Ivana Nguyenová.

"Během celého vyšetřování jsem byla policii stoprocentně k dispozici a absolvovala jsem všechny úkony, které bylo třeba provést. Podrobnosti nebudu na základě žádosti policie dále konkretizovat. Chtěla bych ještě jednou velmi poděkovat policii za její práci," uvedla dnes Kvitová, pro kterou tak skončila kapitola 1,5 roku staré události. "Dále se k tomu, co se událo v uplynulých měsících, nebudu vracet. Začíná mi část tenisové sezony na trávě, na to se teď budu plně soustředit," dodala.

Kvitová se po napadení podrobila operaci všech prstů a nervů levé ruky. Rekonvalescence trvala řadu měsíců, na turnaje se vrátila loni v květnu při French Open.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Prahu příští čtyři roky povede Pirát Zdeněk Hřib

15.11.2018 14:22 Novým pražským primátorem se stal Pirát Zdeněk Hřib. Na ustavujícím jednání ho dnes zvolilo 39 z 65…

Senát vyzval Babiše k rezignaci. Hrozí v ČR předčasné volby?

15.11.2018 14:10 Aktualizováno Senát označil za nepřijatelné, aby premiér Andrej Babiš (ANO) s ohledem na nová podezření zůstal ve…

Babiš by měl být ve vazbě. Vždyť je jasné, že úkoluje policii, zlobí se…

15.11.2018 14:04 Senátoři se shodli, že je nepřijatelné, aby premiér Andrej Babiš (ANO) s ohledem na nová podezření…

Babiš mladší chce vypovídat: Otec lže, překročil červenou čáru

15.11.2018 13:59 Syn premiéra Andrej Babiš mladší napsal v e-mailu, který zveřejnil server Seznam Zprávy, že si…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama