Všichni poslanci by měli respektovat výsledek referenda, říká Zimola

Ostrava – Už zítra budou zveřejněny výsledky vnitrostranického referenda ČSSD o vstupu do vlády s hnutím ANO. Místopředseda ČSSD Jiří Zimola věří, že všichni sociálnědemokratičtí poslanci budou respektovat výsledek hlasování. Referendum dnes končí hlasováním v posledních 23 místních organizací.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Sjezd ČSSD (18.2.2018): Jiří Zimola

Vedení strany se členů v referendu ptá, zda souhlasí se vstupem do vlády za podmínek uvedených v návrhu koaliční smlouvy a návrhu programového prohlášení.

Zimola poukazoval na to, že minulosti se někteří jeho spolustaníci vyjadřovali neurčitě k tomu, jak se zachovají. „V posledních týdnech, když jsme s nimi hovořili, se všichni vyjádřili, že budou respektovat výsledek referenda. Takže věřím, že pokud se většina členu ČSSD vysloví pro vstup do vlády, bude takto hlasovat i všech 15 našich poslanců," řekl Zimola.

Výsledek hlasování na celorepublikové úrovni odhadovat nechtěl. „Trend je ale takový, že se většina ČSSD vyjadřuje pro vstup do vlády. Unikají informace, že to je okolo 60 procent," řekl.

Hlasování začalo 21. května a dnes je poslední den, kdy lze hlasovat. Konečné výsledky na pátečním jednání předsednictva oznámí předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle dosavadních informací převažují hlasy ve prospěch koaliční spolupráce s ANO. Pokud členové ČSSD v referendu vstup do menšinové vlády ANO schválí, strana obsadí podle dohody s ANO pět ministerstev.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vysvětlil, proč jeho syn tvrdí, že byl unesen na Krym

18.11.2018 23:04 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) ani po sobotních demonstracích nehodlá odstoupit. Je přesvědčen, že má…

Telička se naštval: Ovčáček a Zeman jsou ostudou našeho národa, hlásá do…

18.11.2018 21:56 Aktualizováno Mluvčí hradu Jiří Ovčáček se v sobotu tvrdě pustil do TOP 09 a dalších opozičních stran a jejich…

Babiš: Syn a jeho matka již pochopili, jak je novináři zneužili

18.11.2018 20:47 Aktualizováno Andrej Babiš mladší a jeho matka už pochopili, jak je novináři zneužili, uvedl premiér Andrej Babiš…

Matka Andreje Babiše mladšího promluvila: Je to skandální útok proti…

18.11.2018 19:39 Jak je na tom Andrej Babiš mladší? Jeho matka poskytla prohlášení přímo ze Švýcarska. V něm tvrdí,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama