ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje po referendu

Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají i ti, kteří se domnívají, že to není dobrý nápad. Bývalý europoslanec ČSSD Libor Rouček varuje, že někteří dlouholetí členové dokonce ze strany odcházejí.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Libor Rouček

Rouček patřil už před vyhlášením výsledků referenda ke kritikům případné spolupráce s hnutím ANO a Andrejem Babišem. A ani poté, co byly zveřejněny výsledky hlasování sociálních demokratů, svůj postoj nezměnil. „ČSSD se ve vnitrostranickém referendu rozhodla pro vstup do menšinové vlády vedené trestně stíhaným Babišem a podporované komunisty. Rozhodnutí to je špatné, chybné, ale legitimní a platné,“ uvedl na sociálních sítích.

Někdejší místopředseda Evropského parlamentu také poukazuje na to, že ČSSD již opustila řada zklamaných členů a další se k tomu chystají. „Místopředseda Zemanovy vlády Pavel Mertlík je toho nejnovějším a nejznámějším příkladem. I když důvody zklamaných členů chápu, odchod není řešením,“ vzkazuje těm spolustraníkům, kteří jsou z výsledků zklamáni.

„Řešením je bránit sociálně demokratické hodnoty svobody, spravedlnosti, slušnosti a důstojnosti, i když doba tomu nepřeje. Jako exilový sociální demokrat jsem zažil doby, které vypadaly ještě beznadějněji. Sociální demokracie je tady 140 let. Bude tu i nadále. I když se značně poškozeným morálním a politickým štítem,“ vzkazuje Rouček.

Vyjádřil se také k roztržce mezi KSČM a ČSSD. „Někteří sociální demokraté se diví, že komunisté mydlí ČSSD schody. Co jiného očekávali?! Že jí budou pomáhat? Komunisté cítí šanci jak oslabenou ČSSD srazit pod 5 procentní práh vstupu do Sněmovny a udělají pro to všechno. Pro komunisty byla sociální demokracie největším nepřítelem po celé jejich dějiny. Nejinak je tomu i dneska," poznamenal. 

 Ve stranickém referendu ČSSD bylo pro menšinovou koaliční spolupráci 58,53 procenta hlasujících, 40,20 procenta bylo proti, hlasy odevzdalo 64,74 procenta oprávněných členů ČSSD.

Vstupte do diskuze (35)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Štváče tady nechceme." V Chrudimi se protestovalo proti billboardu SPD

23.09.2018 19:26 Chrudim - Tři desítky lidí se dnes sešly v Chrudimi na happeningu před billboardem SPD Tomia…

Zeman přijal Bannona, lídra ultrapravice a vyhozeného Trumpova stratéga

23.09.2018 18:41 Praha - S českým prezidentem Milošem Zemanem se dnes na zámku v Lánech sešel bývalý poradce…

Zoufalé výstupy Zemana a Babiše? V televizi se strhla hádka kvůli české…

23.09.2018 14:17 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman údajně ve středu slíbil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že s nominací…

Komunisté drží Babiše v šachu? Bez nich zřejmě státní rozpočet neprojde

23.09.2018 14:16 Aktualizováno Praha - Vládní koalice se podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) pokusí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama