Zemanův nástupce prozrazen? Prezident řekl, kdo by ho měl na Hradě nahradit

Praha - Prezident Miloš Zeman je sice na začátku svého druhého volebního období, už nyní ale prozradil, kdo by mohl být dalším prezidentem. Podle něj by měl opět kandidovat Václav Klaus.

Přidejte svůj názor 106 komentářů

Miloš Zeman po vítězství ve volbách v roce 2018!

Zeman na oslavě 77. narozenin exprezidenta Václava Klause vyzval bývalého prezidenta, aby opět kandidoval do role hlavy státu.

"Milý Václave, obdivuji tvoji vitalitu, obdivuji, že jezdíš na jednu mezinárodní konferenci za druhou, že Tě to baví, člověče, ale budiž, je to Tvůj problém. Šimon Peres, kterého jsem v Izraeli potkal, když mu bylo devadesát let, byl úspěšný prezident," řekl Zeman.

"Jak se na Tebe dívám, devadesát Ti ještě není, ale mohl bys to zkusit, já mám před sebou už jen čtyři a půl roku a podle ústavy už kandidovat znova nemůžu," dodal.

Pokud by se Klaus opravdu rozhodl kandidovat, bylo by mu po volbách 80 let a na konci prezidentského období 85 let. Tedy za předpokladu, že by byl opět zvole, což je otázkou.

Ale ačkoliv do voleb stále zbývá pět let, už nyní se o některých jménech spekuluje. Například expremiér Jiří Paroubek nedávno uvedl, že moderátor a ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup je zbohatlík, který chce do politiky.

"Někdo mu asi nakukal, že může být prezident republiky, a vede sám sobě permanentní volební kampaň. Je komentátorem, šéfem, je to trapné," domnívá se Paroubek.

Poté by ale bylo zajímavé sledovat, komu by vyjádřil podporu Zeman. Soukup mu totiž jde na ruku a v případě prezidenta jde jakákoliv profesionální nestrannost stranou. Pokud mu tedy ještě nějaká zbyla.

Vstupte do diskuze (106)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svině, hovado, odporný lidský odpad. Ovčáček řekl, co by udělal s lidmi,…

18.09.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Jiří Ovčáček pravděpodobně trpí utkvělou představou neomezené moci. Jen těžko si lze jinak…

Jaké budou sankce za GDPR? Sněmovnu čeká lítý boj

18.09.2018 18:30 Praha - Sněmovnu čeká bitva o maximální výši sankcí pro obce za porušení nových pravidel ochrany…

Mazanec je novým předsedou NSS, Zeman ho varoval před šikanou pseudoekologů

18.09.2018 17:11 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval předsedou Nejvyššího správního soudu …

Česko má celosvětovou ostudu? TOP 09 chce syrské sirotky řešit ve Sněmovně…

18.09.2018 16:44 Aktualizováno Praha - TOP 09 navrhne ve středu Sněmovně přijmout usnesení, kde by vyzvala vládu k přijetí 50…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama