Zemanův výstup s pálením trenýrek bude mít dohru? Politik prozradil, co se chystá

Praha - Happening prezidenta Miloše Zemana, při kterém byly na Pražském hradě spáleny rudé trenýrky, by mohl mít pikantní dohru. Bývalý poslanec TOP 09 František Laudát na sociálních sítích prozradil víc.

Přidejte svůj názor 72 komentářů

Miloš Zeman pálí červené trenýrky

Podle Laudáta mluvčí Ovčáček neříkal pravdu. „Novináři hořeli zvědavostí, cože tak veledůležitého se odehraje při Zemanově autodafé. Ovčáček se důležitě vykrucoval a sdělil: "mohu vyloučit, že by se tisková konference týkala zdravotního stavu pana prezidenta". Novináři přestali hořet zvědavostí v okamžiku, kdy Zeman sdělil, že budou hořet rudé trencle,“ připomněl dění z minulého týdne někdejší poslanec TOP 09.

Prezidentův happening podle něj naopak o zdraví prezidenta prozradil mnohé. „Celá akce vypověděla o Zemanově zdravotním stavu více, než nám sdělilo rozpuštěné lékařské konsilium. Jeden z jeho členů s příznačným příjmením Nečas se následně vyšvihl na místo předsedy strany Strana Práv Občanů,“ rýpnul si Laudát na sociálních sítích.

Poukázal ale i na další aspekt kauzy. „Zatím řečnická otázka: podle některých informací úřad městské části Prahy (?1) zkoumá, zda nedošlo zapálením ohně v zahradě Pražského Hradu k porušení zákona. Po spálení trenýrek znalci upozornili, že v případné dražbě by mohla být jejich cena až 2 milióny korun,“ nastínil

Zeman ale před spálením trenýrek řekl, že je od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových koupil za korunu. „Myslím, že by policie a státní zástupci měli konat. Kdoví, jestli nebyl porušen zákon o nakládání s majetkem státu. Zatýká se za menší částky, než jsou 2 milióny. Vedení Úřadu mělo vědět, že jejich tržní cena, či cena obvyklá jistě není kačka, ale o několik řádů kaček více,“ dodal Laudát.

Vstupte do diskuze (72)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiše zklamala debata o migraci. Jeden nápad ale pokládá za skvělý

20.09.2018 10:11 Salcburk - Česko podporuje plán na uspořádání summitu Evropské unie s africkými státy, o němž se…

Pravda o EU? Elity ji nenávidí, uprchlíci ji prý mají změnit k nepoznání

20.09.2018 08:24 Praha - Migrace do Evropy není samovolná, ale řízená elitami Evropské unie. Ty totiž Evropu jako…

TOP 09 neprosadila, aby vláda přijala syrské děti

19.09.2018 21:47 Praha - Opoziční TOP 09 neprosadila po dnešním jednání poslanců o globálním paktu většiny států OSN…

Žalobce zrušil stíhání exministra Drábka

19.09.2018 19:55 Praha - Státní zástupce zrušil stíhání bývalého ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) a jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama