Kalousek: Nemocný chlap choré mysli se povaluje v úřadě hlavy státu

Ústí nad Labem - Prezident Miloš Zeman se na návštěvě Ústeckého kraje opakovaně vyjadřoval k problematice nezaměstnanosti a sociálním dávkám. Podle něj mohou všichni, kdo chtějí, pracovat. Poukazuje přitom na nízkou nezaměstnanost v Česku. Na jeho slova ostře zareagoval šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 97 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

Prezident při zahájení své šesté návštěvy Ústeckého kraje na setkání se zastupiteli například řekl, že v podstatě každý, kdo chce, může dnes pracovat.

„Lidé v těchto ubytovnách, kteří se někdy, promiňte mi ta slova, povalují celý den a dávají špatný příklad i svým dětem, protože ty pak absentují ve školní docházce, ti by měli zvednout zadek a jít pracovat," řekl Zeman. Dodal, že by to nikdy neřekl, pokud by byla vysoká nezaměstnanost.

A podobně se vyjádřil i dnes. „Situace, kdy je v celém Ústeckém kraji velmi nízká nezaměstnanost, mohou všichni sehnat práci. Pro ty, kdo se chtějí povalovat a brát sociální dávky, je jediná možnost řešení. Sebrat jim sociální dávky. Když se zdravý chlap povaluje na gauči, je v této zemi něco v nepořádku,” cituje Zemana server Seznam Zprávy.

Svými slovy nahrál na smeč „V této otázce lze s Milošem Zemanem obecně souhlasit. Je to ale mnohem menší nepořádek, než když se nemocný chlap choré mysli povaluje v úřadě hlavy státu. Pro případ zásadních rozhodnutí v kritických situacích je to pro každého z nás mnohem větší riziko,“ rýpnul si do Zemana Kalousek.

Vstupte do diskuze (97)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Bruselu to vře kvůli vraždě Chášukdžího, Česko vzneslo rázný požadavek

19.11.2018 09:56 Ministři zahraničí zemí Evropské unie by dnes měli zdůraznit význam ochrany nezávislých médií v…

Je to děsivé, bojím se jich. Petra Paroubková promluvila o svém muži a…

19.11.2018 09:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš vystoupil v televizi Nova poté, co stanice odvysílala vyjádření jeho…

Rok 20XX? Brexitová dohoda stále vázne, Chmelař má obavy z dopadů na ČR

19.11.2018 09:18 Pro Českou republiku je v souvislosti s přípravou dohody o brexitu a související politické…

Babiš neodstoupí, nevidí pro to důvod ani pro vyslovení nedůvěry vládě

19.11.2018 03:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) ani po sobotních demonstracích nehodlá odstoupit. Je přesvědčen, že má…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama