Fiala se pustil do Zemana: Nechce se mi věřit, že by nad tím někdo mohl vůbec uvažovat

Praha - Prezident Miloš Zeman by souhlasil s variantou, aby v nové vládě zůstala funkce ministra zahraničí zatím neobsazená a aby rezort dočasně vedl předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle předsedy ODS Petra Fialy je to ale špatné řešení.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Petr Fiala, předseda ODS

Zeman se už dnes má setkat nejen s Hamáčkem, ale také se současným europoslancem Miroslavem Pochem, kterého ČSSD nominovala na funkci ministra zahraničí. Poche se však nelíbí ani Zemanovi, ani komunistům, kteří mají menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD podporovat. I proto se spekuluje o dalších možných variantách.

Jednu z nich nastínil i prezident. Zeman v rozhovoru pro MF Dnes odpovídal na to, jak se dívá na možnost, že by ministerstvo zahraničí dočasně vedl Jan Hamáček. „Proti tomu bych vůbec nebyl,“ přiznala hlava státu.

To se ale opozici nelíbí. „Ministerstvo zahraničí není žádná "trafika", kam stačí jednou týdně zajít, pozdravit vratného a podepsat nějaké papíry. Je nepředstavitelné, aby v současné mezinárodní situaci byl takto důležitý resort spravován jen “napůl”,“ zdůraznil šéf ODS Petr Fiala.

I proto jej překvapilo, že Zeman navrhl to, co navrhl. „Nechce se mi věřit, že by nad tím někdo mohl vůbec uvažovat. Není možné, aby na nedůstojnou hru o účasti ČSSD ve vládě Andreje Babiše, Miloše Zemana a Vojtěcha Fillipa doplácela Česká republika a její občané,"  zlobí se politik.

Vstupte do diskuze (33)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Bruselu to vře kvůli vraždě Chášukdžího, Česko vzneslo rázný požadavek

19.11.2018 09:56 Ministři zahraničí zemí Evropské unie by dnes měli zdůraznit význam ochrany nezávislých médií v…

Je to děsivé, bojím se jich. Petra Paroubková promluvila o svém muži a…

19.11.2018 09:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš vystoupil v televizi Nova poté, co stanice odvysílala vyjádření jeho…

Rok 20XX? Brexitová dohoda stále vázne, Chmelař má obavy z dopadů na ČR

19.11.2018 09:18 Pro Českou republiku je v souvislosti s přípravou dohody o brexitu a související politické…

Babiš neodstoupí, nevidí pro to důvod ani pro vyslovení nedůvěry vládě

19.11.2018 03:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) ani po sobotních demonstracích nehodlá odstoupit. Je přesvědčen, že má…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama