Hnutí Slušní lidé bude v Brně kandidovat se Soukromníky, útočí na projekty Žít Brno

Brno - Hnutí Slušní lidé, které dle odborníků patří ke krajní pravici, bude v podzimních komunálních volbách v Brně kandidovat spolu se Stranou soukromníků. Tu financuje senátor a podnikatel Ivo Valenta. Lídrem je předseda hnutí a trojnásobný mistr ČR v kickboxu Zdeněk Pernica.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Slušní lidé

Pernica spolu s krajským předsedou Strany soukromníků Janem Baránkem podepsali dohodu o spolupráci. "Jsem rád, že jdeme do voleb společně se Soukromnníky. Jsme jediná alternativa pro to, co je ve vedení města teď," řekl Pernica. Narážel tím na koalici hnutí ANO, Žít Brno, KDU-ČSL, Strany zelených a TOP 09. Slušní lidé dlouhodobě kritizují především Žít Brno s náměstkem Matějem Hollanem.

Místostarostka městské části Brno-Židenice Monika Doležalová, která je dvojkou na kandidátce, řekla, že rozhodování o odchodu z KDU-ČSL nebylo jednoduché, ve straně byla 23 let od svých dvaceti. Přestalo se jí však líbit směřování některých vrcholných politiků, konkrétní nebyla. "Jsem ráda, že můžu podpořit Slušné lidi, protože si vážím toho, co dělají a říkají. Dělají to upřímně a říkají naplno, co si myslí. Neschovávají se za nějaké prázdné fráze," řekla Doležalová.

Podle Pernici bude hnutí kandidovat na magistrát i asi ve 20 z 29 městských částí Brna. Na kandidátky bude potřeba podle Pernici odhadem 400 lidí, hnutí má desítky členů, ale stovky příznivců. Hnutí bude prověřovat kandidáty, zda nejsou stíhaní nebo nebyli odsouzení.

Hnutí ji zaujalo například tím, jak bojuje proti sociálním projektům Žít Brno. Žít Brno chce ukončit bezdomovectví v Brně, dalo například 50 bytů rodinám s dětmi v nouzi. "Nejsem zastáncem těchto projektů. Líbí se mi, jak tuto problematiku řeší Armáda spásy, která to dělá lépe," uvedla Doležalová. 

Slušní lidé vznikli v roce 2016 jako reakce na současnou koalici. Upozornili na sebe například překrytím růžového tanku modrou plachtou, vyvěšením Hollanovy nahé fotky na most v Brně nebo přerušením divadelního představení Naše násilí a vaše násilí tím, že vstoupili v jeho průběhu na jeviště a vytvořili živý řetěz. 

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna bude grilovat Ťoka? Opozice se tvrdě domáhá vysvětlení kolapsu D1

16.12.2018 13:47 KDU-ČSL bude chtít na úterním jednání Sněmovny zařadit bod, kde by ministr Dan Ťok (za ANO)…

Muslimové v ČR jsou umírnění? Vnitro zmiňuje i případy problémových cizinců

16.12.2018 11:41 Muslimská komunita v Česku je umírněná a dobře integrovaná, zradikalizovat by ji nicméně mohly…

Ostrý dopis z Bruselu: Oettinger doporučil Babišovi, jak se zbavit střetu…

16.12.2018 08:05 Eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger doporučil českému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) tři…

Hádky v TOP 09? Štětina se pustil do Pospíšila, do EP už za stranu…

15.12.2018 21:59 Aktualizováno Nynější europoslanec Jaromír Štětina odmítá opět kandidovat do Evropského parlamentu za TOP 09.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama