Malá jako šéfka spravedlnosti? Politici jsou zděšení. Nemá kvalifikaci, je to jen Babišova loutka

Praha - Poslankyně ANO Taťána Malá vystřídá ve funkci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Podle Lidových novin je slabým místem Malé její právnický diplom z Panevropské vysoké školy v Bratislavě. S titulem z této instituce nemá uchazeč šanci stát se v Česku koncipientem či advokátem, uvedl list. Politici k ní mají také výhrady kvůli jejím slovům o Andreji Babišovi.

Přidejte svůj názor 190 komentářů

Taťána Malá
doporučujeme

Právnička a vysokoškolská pedagožka Malá je členkou hnutí ANO od roku 2013, v prosinci 2016 se stala předsedkyní hnutí ANO 2011 v Jihomoravském kraji. V roce 2017 se probojovala i do Poslanecké sněmovny. Asi nejvíce pozornosti na sebe upoutala v lednu 2018, když se zastala svého stranického šéfa Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo.

„O vině a trestu rozhoduje soud. To rozhodně. Jen se ale pojďme bavit o tom, zda je opravdu nutné, aby ten soud rozhodoval teď. Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo o čtyři roky, nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?“ uvedla Malá v rozhovoru pro Info.cz.

Její slova teď připomínají mnozí opoziční politici, kteří se domnívají, že právě tento výrok dokazuje, že je na post ministryně spravedlnosti naprosto nevhodná.

„Mnozí tvrdili, že výroky k Čapímu hnízdu jsou pro T. Malou zcela diskvalifikující. Je to přesně naopak, tím Babišovi svou kvalifikaci prokázala. Zcela diskvalifikující pro výkon ministra spravedlnosti v jeho vládě by byl respekt k právnímu státu,“ rýpnul si předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Coby náměstek ministra spravedlnosti v letech 2008-2012 si dovolím popřát všem zaměstnancům Ministerstva spravedlnosti hodně sil a naději, že vše jednou skončí,“ přisadil si místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

„Slovakizace Česka nově i v justici. Nastupuje nová ministryně, vystudovala bratislavská práva. Hlavní kvalifikace pro post ve vládě: Cena zaměstnance měsíce za obhajobu AB, proč nemá být vydán k trestnímu stíhání. Babiš má tak na ministerstvu spravedlnosti nově svoji prodlouženou ruku. Zlatej Pelikán...“ poznamenal místopředseda Pirátů Jakub Michálek.

A nadšený není ani předseda TOP 09 a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. „Ministr spravedlnosti rozhoduje třeba o tom, zda vydat pachatele do zahraničí. A o tomhle nemůže rozhodovat člověk bez právnického vzdělání. Taťána Malá je navíc jako spolumajitelka insolvenční firmy ve střetu zájmů. O jejích absurdních výrocích ke kauze Čapího hnízda ani nemluvě,“ varuje Pospíšil.

Ještě tvrdší je bývalý poslanec TOP 09 František Laudát, kterému v nové vládě nevadí jen Malá. „Vláda národního úpadku se rýsuje: naprosto neuvěřitelná personální slabota Babišových adeptů na ministerstva dává jedinou jistotu - tuhle zemi čeká velmi riskantní, nebezpečné období a členové vlády nemají na to, aby problémům a výzvám čelili. Stačí zmínit paní Novákovou na průmyslu, paní Malou na spravedlnosti, vyklepaného Brabce na životním prostředí atd. A když už je chce novičok zkoušet, tak ať třeba paní Nováková řekne, co ví o jaderné energetice, o rychlém internetu, průmyslu 4.0 atd. Stále více vylejzá na povrch, jakou blbost a sebevraždu Hamáček páchá!“ tvrdí Laudát.

„Nominanti ANO do vlády odpovídají tomu, co v poslední době sledujeme. V hnutí ANO je těžká personální a osobnostní krize, a to především proto, že za odbornost se v něm považuje zejména loajalita k předsedovi. Místo paní Malé mohl být ministrem rovnou sám Babiš, vyšlo by to na stejno," myslí si místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová

„Tak spravedlnost už nebude jenom slepá..." posteskl si na twitteru Mirek Topolánek

Loading...
Vstupte do diskuze (190)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kvůli koronaviru zasedne Bezpečnostní rada státu, ČR spustila kontroly na…

26.01.2020 15:12 V souvislosti se šířením koronaviru se v pondělí ráno sejde Bezpečnostní rada státu. ČTK to dnes v…

Zelení si zvolili dvě místopředsedkyně, hodlají být hlasem mladé generace

26.01.2020 14:42 Strana zelených si během druhého dne stranického sjezdu v Ústí nad Labem zvolila nové předsednictvo…

Nový koronavirus děsí Česko. Na letišti Praha jsou zdravotníci, lékaři v…

26.01.2020 12:49 V souvislosti se šířením koronaviru se už nyní kontroluje, zda někdo z cestujících do České…

Sídlo NÚKIB by mělo být dokončeno v roce 2024, bude stát téměř miliardu

26.01.2020 11:07 Sídlo Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) v Brně za téměř miliardu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama