Moderátorka ČT práskla pikantní detaily: Kalousek je vtipný, ale je to sprosťák

Praha - Pořad 168 hodin české televize mezi politiky nepatří právě k těm nejoblíbenějším. Podle jeho moderátorky Nory Fridrichové je to i proto, že tak trochu demaskuje politiky a tak patří mezi pořady, které u českých politiků nesklízejí nadšenou sledovanost.

Přidejte svůj názor 69 komentářů

Česká televize

I mezi politiky se podle ní najdou lidé se smyslem pro humor. „V soukromí bývají politici ale ještě vtipnější a šaramantnější než před kamerou,“ myslí si. „Vtipný mi přijde třeba Miroslav Kalousek, i když… zároveň je to ale sprosťák. On často říká vtipy, které jsou sprosté,“ přiznala Fridrichová.

Podle ní ale zároveň bývají trefné. „Protože Kalousek má opravdu dar řeči jako politik. A když sledujete plénum Poslanecké sněmovny, tak takových lidí tam není mnoho,“ popisuje s tím, že Kalousek patří právě k těm zdatným.

Politika je podle ní sice hodně o rétorickém výkonu, ale není to to nejzásadnější. Důležité je i to, jak moc politik pracuje ve výborech a jak se podílí na zákonech. „Ale je fakt, že ti zdatní rétoři mají nespornou výhodu před ostatními. A pokud do toho mají smysl pro humor, tak i bod navíc,“ myslí si novinářka.

Poukazuje ale na to, že třeba u Kalouska tohle moc nefunguje. „On je dost polarizační postava české politiky. Vlastně funguje jako takový červený hadr. Ostatní používají jméno Kalousek jako útok,“ dodala s tím, že Kalousek rozhodně nepatří k těm, co vévodí žebříčkům popularity.

Vstupte do diskuze (69)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svině, hovado, odporný lidský odpad. Ovčáček řekl, co by udělal s lidmi,…

18.09.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Jiří Ovčáček pravděpodobně trpí utkvělou představou neomezené moci. Jen těžko si lze jinak…

Jaké budou sankce za GDPR? Sněmovnu čeká lítý boj

18.09.2018 18:30 Praha - Sněmovnu čeká bitva o maximální výši sankcí pro obce za porušení nových pravidel ochrany…

Mazanec je novým předsedou NSS, Zeman ho varoval před šikanou pseudoekologů

18.09.2018 17:11 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval předsedou Nejvyššího správního soudu …

Česko má celosvětovou ostudu? TOP 09 chce syrské sirotky řešit ve Sněmovně…

18.09.2018 16:44 Aktualizováno Praha - TOP 09 navrhne ve středu Sněmovně přijmout usnesení, kde by vyzvala vládu k přijetí 50…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama