Kalousek se naštval: Ať, proboha, ten zloděj drží hubu, volá do světa

Praha - Za korupci v souvislosti se zakázkami Středočeského kraje má jít bývalý hejtman David Rath na 8,5 roku do vězení. V komentáři k verdiktu se bývalý politik ČSSD přirovnal k Miladě Horákové. A to některé politiky pořádně naštvalo.

Přidejte svůj názor 77 komentářů

David Rath
doporučujeme

Rath se přirovnal k odsouzené Miladě Horákové. „Tak brutální jako v 50. letech dnešní situace není, ale princip je stejný - odstranění politicky nepohodlné osoby, v mém případě pomocí zmanipulovaných odposlechů a důkazů," prohlásil.

„Dnes už se nemusí nutit k doznání viny, dnes už jsme dál. Dnes už není potřeba nutit lidi doznat vinu, ale stačí mít zmanipulované odposlechy, překroutit je a odsoudit,” postěžoval si bývalý hejtman Rath.

Jeho slova pronesená v den 68. výročí popravy Horákové ale řadu politiků pořádně naštvala. „Kdyby žil v době M. Horákové, dopadl by ne jako M. Horáková, ale jako jeho otec, nemilosrdný bolševik, který likvidoval lidské osudy. Stejně jako otcové ministra Pelikána a dalších. Naši otcové měli páteř a platily za to i jejich rodiny. Ať, proboha, ten zloděj drží hubu,“ zděsil se předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„David Rath je asi nejodpornější člověk, kterého novodobá česká politika zažila. Vůbec bych se s ním už nezabýval, necítím ani uspokojení z jeho odsouzení. Ale jeho dnešní srovnání se s osudem Milady Horákové je natolik za hranou, že je možné podobnou osobou jen pohrdat," přidal se poslanec ODS Jan Skopeček.

„Tenhle dobytek má svým stylem velice blízko k MZ nebo AB,“ posteskl si na sociálních sítích politický geograf Michael Romancov s odkazem na premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana. 

A přidal se i známý novinář. „Chytí ho s obrovským úplatkem za ruku, mají ho nahraného, jak se domlouvá na manipulaci zakázek a on si, čuně jedno amorální, dovolí ze sebe dělat mučedníka. Hnus, velebnosti!“ přisadil si blízkovýchodní zpravodaj České televize Jakub Szánto.

Loading...
Vstupte do diskuze (77)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš nečeká, že se summit EU dohodne na finančním rámci

19.02.2020 16:58 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) nepředpokládá, že by se tento týden na mimořádném summitu Evropské unie…

Zeman chce promluvit na česko-americkém obchodním fóru

19.02.2020 16:26 Prezident Miloš Zeman promluví na chystaném česko-americkém obchodním fóru. O akci, která má být…

Čína poslala Hradu zlostný dopis. Hrozila potrestáním Kubery a českých…

19.02.2020 16:22 Aktualizováno Čína varovala před plánovanou cestou zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) na Tchaj-wan,…

Vojtěch Filip je po infarktu v nemocnici

19.02.2020 15:43 Aktualizováno Místopředseda Sněmovny a předseda KSČM Vojtěch Filip měl dnes dopoledne infarkt. Lékaři ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama