Můj hlavní úspěch, kvóty nebudou, chlubí se Babiš dohodou z Bruselu. Jenže se objevilo velké "ale"

Praha/Brusel - Český premiér Andrej Babiš označil dohodu o migraci uzavřenou na summitu v Bruselu za svůj obrovský úspěch. Na sociálních sítích Jenže jak poukazuje bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza, tohle vítězství se nakonec může Ćesku vymstít.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem

Babiš se výsledky jednání v Bruselu podělil na sociálních sítích. „Dnes v půl páté ráno. Dohadujeme se o migraci už osm a půl hodiny. Dosáhli jsme toho, že o kvótách už nikdo nemluví a relokace a přesídlování bude dobrovolné, takže nám migranty nikdo nebude vnucovat,“ napsal například k fotce ze summitu český premiér.

Pochlubil se také tím, že poskytl rozhovor jednomu z nejznámějších francouzských deníků. „Dnešní Le Figaro. Titulek: Přestaňte mluvit o kvótách na migranty. A takto jsme to dnes ráno v půl páté na evropském summitu prosadili,“ uvedl Babiš.

Netají se tím, že výsledek schůzky považuje za svou výhru. „Můj hlavní úspěch v evropské diplomacii od prvního summitu 14.12.2017 do dnešního rána. Nebudou kvóty. Nikdo nám nebude vnucovat migranty. Relokace budou dobrovolné, nikdo nás nebude žalovat za to, že ilegální migranty nechceme. Uprchlické tábory budou mimo Evropu. Budeme bojovat proti pašerákům. Jsme svrchovaný stát, který bude sám rozhodovat o tom, kdo bude u nás žít a pracovat,“ dodal.

Jenže jak upozornili někteří komentátoři, podobného výsledku jako Babiš už v minulosti dosáhl i někdejší premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

A nadšený z Babiše není ani bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. „Jen bychom si měli pamatovat, že celá debata o kvótách vznikla až poté, co se některé země rozhodly, že dobrovolně nepřijmou nikoho. Je dobře, že je princip dobrovolnosti zpět, ale měli bychom si ujasnit, jestli je pro ČR lepší ukazovat solidaritu nebo záda,“ vzkázal prostřednictvím sociálních sítí.

Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svině, hovado, odporný lidský odpad. Ovčáček řekl, co by udělal s lidmi,…

18.09.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Jiří Ovčáček pravděpodobně trpí utkvělou představou neomezené moci. Jen těžko si lze jinak…

Jaké budou sankce za GDPR? Sněmovnu čeká lítý boj

18.09.2018 18:30 Praha - Sněmovnu čeká bitva o maximální výši sankcí pro obce za porušení nových pravidel ochrany…

Mazanec je novým předsedou NSS, Zeman ho varoval před šikanou pseudoekologů

18.09.2018 17:11 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval předsedou Nejvyššího správního soudu …

Česko má celosvětovou ostudu? TOP 09 chce syrské sirotky řešit ve Sněmovně…

18.09.2018 16:44 Aktualizováno Praha - TOP 09 navrhne ve středu Sněmovně přijmout usnesení, kde by vyzvala vládu k přijetí 50…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama