Bizarní přetahovaná o Zemanovo parkovné. Ovčáček poslal peníze charitě, ta je od něj nechce

Plzeň – Bizarní přetahovaná o parkovné za prezidenta Miloše Zemana a jeho doprovod mezi mluvčím hradu Jiřím Ovčáčkem a městem Plzeň má nečekané pokračování. Tentokrát v něm hraje velkou roli plzeňská diecézní charita.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Ovčáček oznámil, že plnou výši parkovného - tedy 1066 korun - ještě v úterý odeslal diecézní charitě v Plzni. Napsal také, že tím považuje věc za uzavřenou. Jenže jak se zdá, nic uzavřeno není.

Ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr serveru Aktuálně.cz řekl, že organizace dar hradního mluvčího nepřijme. „Ty peníze nám morálně nepatří, ani jsme se o ně nezasloužili a nechceme se stát prostředníkem nějakých legrácek. Peníze, které nemají jasný účel, si nechat nemůžeme a ani nechceme," vysvětlil Lodr, který zároveň působí jako krajský zastupitel za lidovce.

A co se tedy s penězi stane? Jakmile 1066 korun od Ovčáčka dorazí na účet charity, chce je Lodr přeposlat Plzeňskému kraji. „Pro mě je naprosto jednoznačné, že jestliže kraj pošle peníze městu, já je pošlu kraji, a tím se to všechno uzavírá. Pro mě to není žádný problém, když někdo potřebuje pošťáka, tak ho prostě udělám,“ dodal.

Na slova šéfa plzeňské charity zareagoval i Jiří Ovčáček. A částku 1066 korun na její účet poslal tuto částku podruhé. „Plzeňští radní způsobili lavinu! Diecézní Charita Plzeň se ve prospěch Plzeňského kraje zcela zbytečně vzdala 1066 Kč ode mne. Aby nevznikla škoda, právě jsem zaslal Diecézní charitě Plzeň dalších 1066 Kč, ať pomohou potřebným," oznámil Ovčáček na Twitteru.

„Ať má ostuda způsobená plzeňskými radními pozitivní vyústění. Budu rád, když se přidáte a přispějete na dobrou věc Diecézní Charitě Plzeň symbolicky 1066 Kč! Číslo transparentního účtu: 277850809/0300,“ vyzval Čechy mluvčí Hradu.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna čelil vyloučení z ČSSD. Cesta do pekel, jde o mnohem víc, reagují…

21.09.2019 09:59 Jaroslav Foldyna včera nebyl vyloučen z ČSSD, vedení strany k tomu nenašlo dostatek hlasů.…

Abolice? Ovčáček vysvětlil, co má prezident Zeman v plánu

21.09.2019 09:12 Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se rozhodl vysvětlit, proč prezident Miloš Zeman v televizním vysílání…

Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji…

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna jen kroutí hlavou. Tohle by prý měli pouštět…

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Diskuzní pořad české televize Máte slovo dlouhodobě vyvolává velmi ostré reakce. někteří volají po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama