Další umělec v politice? Mladý zpěvák bude kandidovat za TOP 09. Je vzorem pro mladé lidi, tvrdí Pospíšil

Do podzimních voleb do obecních zastupitelstev zasáhne i mladý zpěvák a herec Adam Mišík (21), syn známějšího písničkáře Vladimíra Mišíka. Kandidovat bude za TOP 09.

Přidejte svůj názor 58 komentářů

Adam Mišík
doporučujeme

Pražský TOP 09 představila dalšího kandidáta do komunálních voleb. „Adam Mišík bude na kandidátce pro hlavní město Prahu na 22. pozici. Této významné posily si moc ceníme," potvrdil předseda TOP 09 Jiří Pospíšil pro Týden.

Mišík už stranu v minulosti veřejně podpořil a zúčastnil se i několika debat s občany o fungování hlavního města nebo Evropské unie. Právě jeho upřímný zájem o politiku stranu utvrdily v myšlence, že jde o dobrého kandidáta.

„Sdílí naše hodnoty a proevropské postoje, je vzorem pro mladé lidi," vysvětluje Pospíšil s tím, že Mišík nebude pouze pěknou tváří na billboardy. Adam prý již slíbil, že pokud se dostane do zastupitelstva, bude důsledně hájit zájmy Pražanů.

Otázkou je, jestli se do něj vůbec dostane! Dvacáté druhé místo na kandidátce je totiž samo o sobě prakticky nezvolitelné. Pomoci by mu ale mohlo pomoci takzvané křížkování. 

O politiku se mladý zpěvák zajímá dlouhodobě. Například v prezidentských volbách vyzýval Mišík na Twitteru své příznivce, aby šli k volbám, a v kampani veřejně podpořil Jiřího Drahoše.

U Mišíků by Adam nebyl prvním politikem. V roce 1990 byl Adamův otec, hudebník Vladimír Mišík, zvolen na dva roky jako poslanec do České národní rady za Občanské fórum.

Loading...
Vstupte do diskuze (58)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec Rejstříku trestů? Evidenci by nově mohlo vést ministerstvo…

30.05.2020 10:59 Vláda asi bude souhlasit s návrhem, aby evidenci trestů a přestupků vedlo ministerstvo…

Povinnosti po ukončení rodičovské? Řada lidí tápe, hrozí jim i sankce

30.05.2020 10:10 Zřejmě neutrální stanovisko vlády dostanou zákonodárci k předloze hnutí STAN, podle níž by úřady…

Omluvte se záchranářce a požádejte, aby zůstala, apeluje exhejtman Bendl…

30.05.2020 08:45 Stojí na straně záchranářky. Bývalý hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS) vyjádřil podporu i…

Dělám vše pro odvolání Filipa z prestižní pozice ve Sněmovně, říká pro EZ…

29.05.2020 22:17 Aktualizováno ROZHOVOR - Zahájila kampaň za jeho odvolání. Pro šéfku TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy