Další umělec v politice? Mladý zpěvák bude kandidovat za TOP 09. Je vzorem pro mladé lidi, tvrdí Pospíšil

Do podzimních voleb do obecních zastupitelstev zasáhne i mladý zpěvák a herec Adam Mišík (21), syn známějšího písničkáře Vladimíra Mišíka. Kandidovat bude za TOP 09.

Přidejte svůj názor 58 komentářů

Adam Mišík
doporučujeme

Pražský TOP 09 představila dalšího kandidáta do komunálních voleb. „Adam Mišík bude na kandidátce pro hlavní město Prahu na 22. pozici. Této významné posily si moc ceníme," potvrdil předseda TOP 09 Jiří Pospíšil pro Týden.

Mišík už stranu v minulosti veřejně podpořil a zúčastnil se i několika debat s občany o fungování hlavního města nebo Evropské unie. Právě jeho upřímný zájem o politiku stranu utvrdily v myšlence, že jde o dobrého kandidáta.

„Sdílí naše hodnoty a proevropské postoje, je vzorem pro mladé lidi," vysvětluje Pospíšil s tím, že Mišík nebude pouze pěknou tváří na billboardy. Adam prý již slíbil, že pokud se dostane do zastupitelstva, bude důsledně hájit zájmy Pražanů.

Otázkou je, jestli se do něj vůbec dostane! Dvacáté druhé místo na kandidátce je totiž samo o sobě prakticky nezvolitelné. Pomoci by mu ale mohlo pomoci takzvané křížkování. 

O politiku se mladý zpěvák zajímá dlouhodobě. Například v prezidentských volbách vyzýval Mišík na Twitteru své příznivce, aby šli k volbám, a v kampani veřejně podpořil Jiřího Drahoše.

U Mišíků by Adam nebyl prvním politikem. V roce 1990 byl Adamův otec, hudebník Vladimír Mišík, zvolen na dva roky jako poslanec do České národní rady za Občanské fórum.

Loading...
Vstupte do diskuze (58)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První den voleb skončil. Účast je zřejmě malá

24.05.2019 22:15 Aktualizováno V Česku dnes k volbám do Evropského parlamentu přišlo v jejich první den někde i přes 20 procent…

Předseda lidovců Výborný čeká, že k volbám přijde 20 procent lidí

24.05.2019 19:34 Předseda lidovců Marek Výborný očekává účast ve volbách do Evropského parlamentu kolem 20 procent.…

OBRAZEM: Evropské volby 2019. Politici odvolili, veřejnost se k urnám…

24.05.2019 18:53 V Česku dnes ve 14:00 začaly v pořadí čtvrté volby do Evropského parlamentu. V prvních hodinách po…

Jiří Pospíšil: Eurovolby mají politický i symbolický význam

24.05.2019 18:50 Aktualizováno Volby do Evropského parlamentu mají podle lídra společné kandidátky TOP 09, STAN a dalších uskupení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama