Babišova vláda podléhá Bruselu a Berlínu, hřímá Okamura na sjezdu

Praha - Tři roky politických úspěchů má za sebou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) podle místopředsedy Radima Fialy, který dnes spolu se zakladatelem a předsedou Tomiem Okamurou bude na konferenci hnutí obhajovat funkci.

Přidejte svůj názor 291 komentářů

Tomio Okamura

Konferenci v Kongresovém centru na pražské Pankráci zahájil slovy o úspěšné cestě hnutí do Poslanecké sněmovny a přivítáním Okamury, pod jehož vedením podle Fialy hnutí "veslovalo vstříc politickým úspěchům".

Po rozpadu Okamurova předchozího politického subjektu Úsvit získala SPD ve Sněmovně v loňských podzimních volbách 22 mandátů a Okamura se stal místopředsedou dolní komory.

Podle Okamury se zatím nepřihlásil do odpolední volby žádný vyzyvatel dosavadních lídrů. Může se tak stát ale přímo na plénu konference. SPD pozvalo na konferenci prezidenta Miloše Zeman, ten pouze poslal videozdravici.

Poradil v ní delegátům, aby volili ty, kteří už za sebou mají nějaký úspěch, tedy "zasadili strom, postavili dům nebo zplodili dítě". Ve zhruba minutové zdravici Zeman uvedl, že delegáti budou rozhodovat o kandidátech, kteří rozhodnou nejen o úspěších hnutí SPD, ale i celé České republiky.

Okamura útočí na Babiše i Brusel

Menšinový kabinet hnutí ANO Andreje Babiše a ČSSD podléhá diktátu Bruselu a Berlína, v diskusi o migrační krizi nakonec kapituluje, prohlásil na dnešní volební konferenci SPD zakladatel hnutí a jeho předseda Tomio Okamura. Babiš podle něj postupuje jako obchodník. Evropskou unii Okamura označil za "šílený projekt neomarxismu", který je třeba odmítnout. V Česku hrozí nebezpečí totalitarismu a elitářského fašismu, a to prostřednictvím neziskových organizací podporovaných ze zahraničí, uvedl Okamura, který dnes obhajuje funkci v čele hnutí.

"Nejsme národ a země, která by si zasloužila zmizet a splynout v beztvaré Evropě," uvedl před 150 delegáty konference. Migraci označil za plán EU na likvidaci národních států. Zdůraznil úsilí SPD na zavedení obecného referenda či boj proti šíření islámu. "Náš cíl je jiný, chceme aby v této zemi vládlo deset milionů občanů bez Bruselu a Berlína. Vláda zkouší převzít naše teze v migrační krizi, bude to marné," uvedl.

Babiš podle něj mluví jinak v Praze a jinak v Bruselu, což skončí tím, že Česko bude muset buď se svým názorem ustoupit, nebo se radikálně rozhodnout. Okamura je přesvědčen, že česká vláda zvolí kapitulaci. ANO si podle něj myslí, že převezme programové priority SPD a bude je realizovat s ČSSD a KSČM.

Poznamenal, že jeho postoj k ANO nevychází z toho, že Babišovo hnutí ustoupilo od plánu spolupráce s SPD. "Je lež, že jsme uražení, protože tam nejsme, nikdy jsme o koalici nejednali," zdůraznil. SPD podle něj nabídlo vítězi voleb možnost podpory vlády odborníků, které by ANO nominovalo s podmínkou, že takové vláda podpoří priority SPD. "Neustoupili jsme z referenda, proto ta vláda nevznikla," popsal volební jednání s Babišovým hnutím. SPD bude podle něj přísnou a tvrdě pracující opozicí, která podpoří takové návrhy, které budou v souladu s jejím programem či potřebami republiky.

Okamura v projevu zdůraznil, že hnutí získává členy, oproti loňskému podzimu, kdy hovořil o 11.000 členů, se dnes podle něj k uskupení hlásí na 13.000 lidí. Členové hnutí přitom musí čelit osočování, uvedl. "Každý, kdo projeví názor, je vystaven lžím, urážkám a skutečné nenávisti," řekl. Když SPD upozorňuje na nebezpečí islamizace, je kritizováno stejně jako spisovatel Karel Čapek, když ve 30. letech upozorňoval na nebezpečí fašismu, prohlásil Okamura.

Vstupte do diskuze (291)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiše zklamala debata o migraci. Jeden nápad ale pokládá za skvělý

20.09.2018 10:11 Salcburk - Česko podporuje plán na uspořádání summitu Evropské unie s africkými státy, o němž se…

Pravda o EU? Elity ji nenávidí, uprchlíci ji prý mají změnit k nepoznání

20.09.2018 08:24 Praha - Migrace do Evropy není samovolná, ale řízená elitami Evropské unie. Ty totiž Evropu jako…

TOP 09 neprosadila, aby vláda přijala syrské děti

19.09.2018 21:47 Praha - Opoziční TOP 09 neprosadila po dnešním jednání poslanců o globálním paktu většiny států OSN…

Žalobce zrušil stíhání exministra Drábka

19.09.2018 19:55 Praha - Státní zástupce zrušil stíhání bývalého ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) a jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama