Okamura obhájil post lídra SPD

Praha - ístopředseda Sněmovny Tomio Okamura povede hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) další tři roky. Na volební konferenci v Praze dnes obhájil zakladatel uskupení svou pozici, když získal 150 ze 152 hlasů, řekl místopředseda strany Radim Fiala.

Přidejte svůj názor 39 komentářů

Tomio Okamura (SPD)

Při zahájení konference bylo registrováno 151 delegátů, pravděpodobně se ještě jeden registroval později. Jeden delegát byl proti, Okamura nehlasoval. Funkci si udržel i místopředseda hnutí a šéf poslaneckého klubu SPD Fiala, kterému delegáti dali 149 hlasů.

Řadovým členem pětičlenného předsednictva se nově stal poslanec Radovan Vích se 138 hlasy. Nahradil kolegu ze sněmovního klubu Miloslava Roznera, který dnes členství v nejužším vedení neobhajoval, protože se chce soustředit na vedení jihočeské krajské organizace. V předsednictvu naopak zůstali poslanci Jaroslav Holík (140 hlasů) a Radek Rozvoral (137 hlasů).

Delegáti konference volili pouze z těchto pěti kandidátů. Z krajů podle Okamury vzešla ještě nominace poslankyně Terezy Hyťhové. Nabídky se ale vzdala s vysvětlením, že dokončuje studium.

Prioritou pro nejbližší období je pro hnutí podle Okamury příprava na podzimní komunální a senátní volby. Pověřeni přípravou na hlasování byli Rozvoral a Holík.

V závěrečném usnesení konference vyzvala členy hnutí, aby udělali maximum pro úspěch v komunálních volbách a propagovali program SPD. Soustředit se bude SPD také na jarní hlasování o novém složení Evropského parlamentu, ve kterém by podle Okamury zástupci vlasteneckých stran měli získat co nejvíce míst, aby EU mohli reformovat na uskupení svobodných národů.

Vstupte do diskuze (39)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno u Moravce: Babiš hájil Vondráčkovu spornou cestu do Ruska

21.10.2018 14:42 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v…

Medaile pro Krúpu? Babiš se postavil Zemanovi, chce s ním o vyznamenání…

21.10.2018 14:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce mluvit s prezidentem Milošem Zemanem o důvodech, proč chce na…

Babiš: Zeman slíbil, že jmenuje ředitele BIS generálem

21.10.2018 13:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že mu prezident Miloš Zeman slíbil, že jmenuje ředitele…

Ústředí KSČM rázně zakročilo: Skálova platforma zavržena, mimořádný sjezd…

20.10.2018 18:54 Aktualizováno Ústřední výbor KSČM dnes na svém jednání vyslovil zásadní nesouhlas s platformou Restart, jejíž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama