Poche musí počkat. Vedení ČSSD se v úterý nesejde, přišlo moc omluvenek

Praha - Vedení ČSSD mělo v úterý řešit situaci na ministerstvu zahraničí, kvůli vysokému počtu omluvenek se ale nakonec jednání neuskuteční.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ministerstvo zahraničních věcí

Předsednictvo ČSSD v květnu vybralo do čela diplomacie europoslance Miroslava Pocheho. Prezident Miloš Zeman ho však odmítl kvůli postojům Pocheho k migraci. Poche také při volbách hlavy státu podpořil Jiřího Drahoše.

MZV nyní vede ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. Řešení kritizuje opozice, podle které by důležitý resort měl být plnohodnotně obsazen. 

V sociální demokracii převažují hlasy, aby nominantem strany na post ministra zahraničí zůstal Poche. Pro hledání jiného kandidáta se naopak veřejně vyslovuje statutární místopředseda Jiří Zimola.

Hamáček situaci v čele resortu označuje za dočasnou, při jeho nástupu Poche prohlásil, že bude v Černínském paláci působit jako nehonorovaný politický tajemník. Hamáček však minulý týden poslancům zahraničního výboru řekl, že Poche zatím na ministerstvu v žádné oficiální funkci není.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno u Moravce: Babiš hájil Vondráčkovu spornou cestu do Ruska

21.10.2018 14:42 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v…

Medaile pro Krúpu? Babiš se postavil Zemanovi, chce s ním o vyznamenání…

21.10.2018 14:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce mluvit s prezidentem Milošem Zemanem o důvodech, proč chce na…

Babiš: Zeman slíbil, že jmenuje ředitele BIS generálem

21.10.2018 13:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že mu prezident Miloš Zeman slíbil, že jmenuje ředitele…

Ústředí KSČM rázně zakročilo: Skálova platforma zavržena, mimořádný sjezd…

20.10.2018 18:54 Aktualizováno Ústřední výbor KSČM dnes na svém jednání vyslovil zásadní nesouhlas s platformou Restart, jejíž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama