Setkání Trump-Putin: Koho hodí Trump přes palubu? Můžeme to být i my, zní z Česka

Praha – Schůzku mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem v Helsinkách sledují i čeští politici. Někteří z nich netají své obavy o to, co by mohlo toto setkání přinést.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Vladimir Putin

„Musíme doufat, že si Trump s Putinem na jednání nevezmou mapu Evropy a tužku,“ uvedla už před jednáním poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová na twitteru.

Přidal se i její kolega. „Z toho se pár minut před schůzkou stává základní otázka. Natvrdo: koho hodí Trump přes palubu? Oprávněně muže považovat některé spojence za nespolehlivé. Například kvůli české ostudě s radarem,“ připomněl europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina.

A podobně se ke schůzce vyjádřil i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Objednávka obou státníků při společném jednání byla standardní a transparentní : Lahev vodky, mapa Evropy,“ rýpnul si na sociálních sítích.

"Vycházet dobře s Ruskem je velice dobré, prohlásil Trump na začátku své schůzky s Putinem. Jen bych rád viděl stejnou snahu i z druhé strany - bez hybridních válek nebo ruských trollů na sociálních sítích..." okomentoval setkání předseda STAN Petr Gazdík. 

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno u Moravce: Babiš hájil Vondráčkovu spornou cestu do Ruska

21.10.2018 14:42 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v…

Medaile pro Krúpu? Babiš se postavil Zemanovi, chce s ním o vyznamenání…

21.10.2018 14:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce mluvit s prezidentem Milošem Zemanem o důvodech, proč chce na…

Babiš: Zeman slíbil, že jmenuje ředitele BIS generálem

21.10.2018 13:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že mu prezident Miloš Zeman slíbil, že jmenuje ředitele…

Ústředí KSČM rázně zakročilo: Skálova platforma zavržena, mimořádný sjezd…

20.10.2018 18:54 Aktualizováno Ústřední výbor KSČM dnes na svém jednání vyslovil zásadní nesouhlas s platformou Restart, jejíž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama