Ovčáček se naštval: Ble, ble, ble, line se z Kavčích hor. Pražská kavárna zůstala mezi půlkami

Praha - Summit v Helsinkách, na kterém se setkali šéf Kremlu Vladimir Putin a americký prezident Donald Trump, ostře sledoval také Hrad. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček jej peprně komentoval na sociálních sítích, neopomněl rýpnout do České televize i pražské kavárny.

Jiří Ovčáček

Ovčáček sledoval summit na sociálních sítích. Sdílel například slova Donalda Trumpa pronesná před i po setkání s Putinem. „Donald Trump k Vladimiru Putinovi: Svět chce vidět, že spolu vycházíme dobře. Jsme velké jaderné mocnosti, držíme 90 % jaderného potenciálu, tato síla je negativní. Musíme s tím něco udělat. Svět na to čeká. Těším se na osobní diskusi s vámi,“ citoval například Ovčáček šéfa Bílého domu.

Mluvčí Hradu také sledoval komentáře, která se objevovaly v České televizi. „V ČST hlásili, že v Helsinkách prezident USA Donald Trump na úvod jednání významně mrkl na ruského prezidenta Vladimira Putina. Mrknutí, které změní svět?“ zajímalo Ovčáčka,

Zaujalo ho třeba také moment, kdy Putin Trumpovi předal oficiální míč z právě skončeného mistrovství světa ve fotbale, které pořádalo právě Rusko. „Helsinky. Míč byl vržen!“ zaradoval se mluvčí. Fotbal pak označil za „nový symbol velmocenské diplomacie“.

„Americká volební noc v ČST Praha pokračuje. Trump je Putinův agent, ble, ble, ble, line se z Kavčích hor,“ postěžoval si následně na komentáře, které zazněly v ČT. „Dnes se plně potvrdila má teze z roku 2016: Pražské kavárně vždy vadila východní půlka. Po vítězství D. Trumpa jí vadí i ta západní. A tak zůstala osamocena mezi půlkami,“ rýpnul si.

Setkání obou státníků ocenil i český prezident Miloš Zeman. „Pan prezident uspořádání setkání prezidentů USA a Ruska v Helsinkách uvítal. Je velmi důležité, aby spolu velmoci vedly dialog. Jen prostřednictvím dialogu se totiž dají vyřešit zásadní problémy," citoval ještě před ukončením vrcholné schůzky Zemana jeho mluvčí.

Slova, která v souvislosti se summitem v Helsinkách zazněla v ČT se nelíbila ani místopředsedovi SPD a předsedovi poslaneckého klubu hnutí Radimu Fialovi. „Česká televize nám teď vysvětluje, jak je Trump hloupý, že našel konstruktivní dialog s Ruskem. Včetně bruselských neomarxistů. Je to velká naděje pro naši svobodu a suverenitu,“ uvedl na sociálních sítích.

Babiš chce příští týden řešit, kdo povede BIS po Koudelkově konci

30.07.2021 13:48 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce vyřešit, kdo povede Bezpečnostní informační službu (BIS) po…

Poslanci schválili zákon o odškodnění za výbuchy ve Vrběticích

30.07.2021 13:45 Obce v okolí Vrbětic na Zlínsku, jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli za výbuchy munice z…

Volby by vyhrálo ANO, druhá je koalice Spolu. STAN a Piráti se propadli,…

30.07.2021 12:08 Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená…

Babiš v čele ústecké kandidátky? Podle politologů strategie

29.07.2021 14:47 Postavení premiéra Andreje Babiše do čela kandidátky hnutí ANO v Ústeckém kraji místo Středočeského…

Babiš povede kandidátku ANO v Ústeckém kraji, utká se s Bartošem

29.07.2021 00:44 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš povede kandidátní listinu hnutí pro říjnové sněmovní volby v…

Babiš o budoucnosti šéfa BIS Koudelky rozhodne až po volbách, do nich bude…

28.07.2021 16:05 Politolog Ladislav Mrklas se domnívá, že premiér Andrej Babiš ponechá ředitele Bezpečnostní…

Babiš se nemusí omlouvat Kalouskovi za výroky ve Sněmovně, určil soud

28.07.2021 12:53 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat bývalému poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za…

Úprava jihomoravské kandidátky ČSSD je reakcí na průzkum, tvrdí Valachová

28.07.2021 12:28 Úprava jihomoravské kandidátky vedením ČSSD byla podle místopředsedkyně poslaneckého klubu strany…

Dětské skupiny budou nadále i pro starší děti a na jesle se nezmění

28.07.2021 12:07 Aktualizováno Dětské skupiny budou nadále i pro starší děti a na jesle se nezmění. Sněmovna tak dnes upravila…

Sněmovna zmírnila nárok na ošetřovatelské volno, prodloužila otcovskou

28.07.2021 10:45 Aktualizováno Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho…

Související:

Právě se děje