Ovčáček se naštval: Ble, ble, ble, line se z Kavčích hor. Pražská kavárna zůstala mezi půlkami

Praha - Summit v Helsinkách, na kterém se setkali šéf Kremlu Vladimir Putin a americký prezident Donald Trump, ostře sledoval také Hrad. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček jej peprně komentoval na sociálních sítích, neopomněl rýpnout do České televize i pražské kavárny.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Jiří Ovčáček

Ovčáček sledoval summit na sociálních sítích. Sdílel například slova Donalda Trumpa pronesná před i po setkání s Putinem. „Donald Trump k Vladimiru Putinovi: Svět chce vidět, že spolu vycházíme dobře. Jsme velké jaderné mocnosti, držíme 90 % jaderného potenciálu, tato síla je negativní. Musíme s tím něco udělat. Svět na to čeká. Těším se na osobní diskusi s vámi,“ citoval například Ovčáček šéfa Bílého domu.

Mluvčí Hradu také sledoval komentáře, která se objevovaly v České televizi. „V ČST hlásili, že v Helsinkách prezident USA Donald Trump na úvod jednání významně mrkl na ruského prezidenta Vladimira Putina. Mrknutí, které změní svět?“ zajímalo Ovčáčka,

Zaujalo ho třeba také moment, kdy Putin Trumpovi předal oficiální míč z právě skončeného mistrovství světa ve fotbale, které pořádalo právě Rusko. „Helsinky. Míč byl vržen!“ zaradoval se mluvčí. Fotbal pak označil za „nový symbol velmocenské diplomacie“.

„Americká volební noc v ČST Praha pokračuje. Trump je Putinův agent, ble, ble, ble, line se z Kavčích hor,“ postěžoval si následně na komentáře, které zazněly v ČT. „Dnes se plně potvrdila má teze z roku 2016: Pražské kavárně vždy vadila východní půlka. Po vítězství D. Trumpa jí vadí i ta západní. A tak zůstala osamocena mezi půlkami,“ rýpnul si.

Setkání obou státníků ocenil i český prezident Miloš Zeman. „Pan prezident uspořádání setkání prezidentů USA a Ruska v Helsinkách uvítal. Je velmi důležité, aby spolu velmoci vedly dialog. Jen prostřednictvím dialogu se totiž dají vyřešit zásadní problémy," citoval ještě před ukončením vrcholné schůzky Zemana jeho mluvčí.

Slova, která v souvislosti se summitem v Helsinkách zazněla v ČT se nelíbila ani místopředsedovi SPD a předsedovi poslaneckého klubu hnutí Radimu Fialovi. „Česká televize nám teď vysvětluje, jak je Trump hloupý, že našel konstruktivní dialog s Ruskem. Včetně bruselských neomarxistů. Je to velká naděje pro naši svobodu a suverenitu,“ uvedl na sociálních sítích.

Vstupte do diskuze (24)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vyčinil Zemanovi za vulgarismus, pak se sám pustil do Bakaly

16.10.2018 14:03 Premiér Andrej Babiš (ANO) chápe, že prezidenta Miloše Zemana napadají v souvislosti s Viktorem…

V Olomouci byla podepsána koaliční smlouva, ANO se dočkalo postu primátora

16.10.2018 14:01 Aktualizováno Zástupci hnutí ANO dnes v Olomouci podepsali koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOlečně.…

Petříček chce sebevědomou zahraniční politiku: Pravidla džungle bychom si…

16.10.2018 13:56 Nový ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce prosazovat, aby Česko mělo sebevědomou zahraniční…

Demence, vulgarity, ostuda. Nezaslouží si být prezidentem. Stydíme se. Po…

16.10.2018 13:45 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman po dlouhé pauze opět v přímém přenosu vystoupil v Českém rozhlase. Znovu na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama