Drsná hádka kvůli ČT: Kotrba se navezl do jednoho ze zahraničních zpravodajů, pak se děly věci

Praha - Česká televize je často terčem kritiky. Tentokrát se do jejího fungování a do jednoho z jejích zpravodajů pustil publicista a analytik Štěpán Kotrba. Podle něj by veřejnoprávní stanice ušetřila, kdyby zahraniční zpravodaje nechala sedět v Praze.

Přidejte svůj názor 134 komentářů

Česká televize

Terčem kritiky se tentokrát stal blízkovýchodní zpravodaj České televize. „Jakub Szántó, sedící v Izraeli a vyjadřující se o Sýrii, by mohl za třetinové peníze sedět v Praze a vyšlo by to nastejno. Číst noviny lze i z Kavčích hor,“ postěžoval si na sociálních sítích analytik a někdejší člen Rady ČRo Štěpán Kotrba. Ten se nechvalně proslavil napadením bezdomovců na jarním sjezdu ČSSD.

Zpravodaji jeho slova neunikla a tak se k nim obratem vyjádřil na twitteru. „Štěpán Kotrba, odhodlaný bojovník za pravdu a udatný ochránce proti bezdomovcům, si na mě v poslední den mého pětiletého nasazení v Orientu vzpomněl. To je milé!“ vzkázal mu Szántó.

Na jeho slova také zareagovali někteří politici. „Politici nemají chválit novináře a naopak, takže se omlouvám. Leč bez stranického akcentu budu rád tvrdit, že jste ve své práci stoprocentní profesionál a navíc statečný chlap. Tak proč si, proboha, všímáte takového póvlu? Orel much nelapá,“ ocenil práci reportéra ČT šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Jeho slova novináře ČT evidentně potěšila. „Moc Vám děkuju. Rozhodně s Vámi v tom vztahu novinář-politik souhlasím, je-li to jinak, jeden z páru něco dělá špatně. O mouchy nejde, jde o komáry. Ti občas štípnou i orla. Ale tentokrát to bylo skutečně jen k pobavení,“ přiznal Szántó.

A novináře ČT se zastal i někdejší poslanec Ivan Gabal. „Dlouho jsem neviděl lepší definici myšlenkového provincionalismu než je tato pocta Vaší práci právě od Štěpána Kotrby, on by vás tak rád viděl zalígrovaného v Praze aby se o Orientu mohlo blábolit. I komunisti mají své sny, i provinční čeští komunisti!Congrats!“ popřál ironicky Kotrbovi politik.

Szántó podotkl, že tím ale Kotrbova kritika neskončila. „Navrhl, aby to místo mě vzala Tereza, která se vyzná. Předpokládám, že Tereza Spencer. Což má pravdu. Třeba já nikdy pozvání od tiskového oddělení Assadovy vlády nedostal a nejel na genocidní vládou placený výlet do damašských hotelů,“ nebral si servítky novinář ČT.

Vstupte do diskuze (134)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vyčinil Zemanovi za vulgarismus, pak se sám pustil do Bakaly

16.10.2018 14:03 Premiér Andrej Babiš (ANO) chápe, že prezidenta Miloše Zemana napadají v souvislosti s Viktorem…

V Olomouci byla podepsána koaliční smlouva, ANO se dočkalo postu primátora

16.10.2018 14:01 Aktualizováno Zástupci hnutí ANO dnes v Olomouci podepsali koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOlečně.…

Petříček chce sebevědomou zahraniční politiku: Pravidla džungle bychom si…

16.10.2018 13:56 Nový ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce prosazovat, aby Česko mělo sebevědomou zahraniční…

Demence, vulgarity, ostuda. Nezaslouží si být prezidentem. Stydíme se. Po…

16.10.2018 13:45 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman po dlouhé pauze opět v přímém přenosu vystoupil v Českém rozhlase. Znovu na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama