Ministr Krčál rezignoval. Nechci být zátěží pro vládu ani ČSSD, prohlásil

Praha – Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál končí ve funkci. Oznámil to na tiskové konferenci, na které vystoupil spolu se šéfem ČSSD Janem Hamáčkem..

Přidejte svůj názor 59 komentářů

Petr Krčál
doporučujeme

Krčál svůj konec ve funkci odůvodnil tím, že nechce být zátěží pro ČSSD ani pro vládu, který tak dlouho a složitě vznikala. Pro odchod se podle svých slov rozhodl i s ohledem na rodinu a jeho zdraví.

Hamáček oznámil, že Krčála by měla nahradit Jana Maláčová. Ta na ministerstvu práce a sociálních věcí působí jako ředitelka odboru rodinné politiky a které je členkou ČSSD.

Krčál absolvoval Institut mezioborových studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kde v roce 2007 obhájil bakalářskou práci na téma Mládež a volný čas. Čelí však podezření, že ve své bakalářské okopírovat části jiné práce, která byla obhájena rok před tou jeho.

Dnes Krčál zopakoval, že prací na bakalářské práci strávil mnoho času. „Připouštím ale, že v jejím obsahu mohlo dojít k pochybení. Za standardní politické situace bych je nepovažoval za natolik zásadní, aby ohrozily moje postavení ministra práce a sociálních věcí. Ovšem vzhledem k současné politické situaci a k tomu, jakou práci dalo následně sestavení vlády s důvěrou, nechci být zátěží jako pro vládu, tak pro sociální demokracii,“ řekl je své rezignaci na tiskovce Krčál.

Hamáček ocenil Krčálovo „nelehké rozhodnutí a poděkoval mu za odvedenou práci. Doplnil, že jeho rozhodnutí respektuje a proto jeho nabídku rezignace přijal. Hovořil prý už také s premiérem Andrejem Babišem (ANO), kterého o vývoji situace informoval. 

„Dlužno uznat, že Petr Krčál vystoupil důstojně. Přeji mu hodně štěstí a úspěchů v dalším životě,“ podotkl v reakci na zprávu šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Vstupte do diskuze (59)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo tu komu dělá ostudu? Bylo to jinak a vy jste pokrytec, vrátil…

24.03.2019 22:01 Aktualizováno Předseda poslaneckého klubu TOP09 Miroslav Kalousek kritizoval předsedu české poslanecké sněmovny…

Maláčová zuří kvůli rodičáku: Byli jsme domluvení, ale Schillerová špatně…

24.03.2019 22:01 Aktualizováno Spor o rodičovský příspěvek nekončí. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se…

OBRAZEM: Do Česka přijel prezidentský kandidát Šefčovič

24.03.2019 20:26 Prezident Miloš Zeman v neděli odpoledne v Lánech přijal slovenského prezidentského kandidáta…

Zeman přijal v Lánech Šefčoviče, drží mu palce v prezidentských volbách

24.03.2019 19:18 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes popřál Marošovi Šefčovičovi úspěch ve slovenských prezidentských volbách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama