Špidla dává Babišovi zapravdu: Komunisté jsou demokratičtí, ČSSD udělal dobře, že šla do vlády

Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) ve víkendovém rozhovoru pro MF Dnes prohlásil, že KSČM je demokratická strana. Za pravdu mu dává i bývalý premiér a někdejší předseda ČSSD Vladimír Špidla.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Vladimír Špidla /ČSSD/

Babiš v rozhovoru obhajoval spolupráci jeho menšinové vlády s komunisty. „KSČM je přece dneska demokratická strana. Lidi ji volí, jsou ve Sněmovně. Ta situace vznikla jenom díky ODS. My s nimi měli 103 hlasů. Po volbách jsme je vyzvali ke spolupráci a ODS řekla, že jejich voliči nechtějí, aby šli do vlády s ANO. Ale proč nechtějí? Nerozumím tomu. Když chce ODS prosazovat program, tak to jde hlavně ve vládě,“ rýpnul si do opozičních občanských demokratů premiér.

Špidla, který mimo jiné působil jako šéfporadce premiéra Bohuslava Sobotka, v rozhovoru pro pořad Štrunc hodnotí novou vládu pozitivně. Je prý dobře, že se ČSSD rozhodla do ní vstoupit, protože udělala to nejlepší pro Česko.

Podpora komunistické strany za problém nepovažuje. „Nepřímá podpora komunistické strany už nehraje žádnou velkou roli. Komunistická strana je už 30 součástí politického systému v Česku, který je demokratický. Působí v demokratických volbách a naše vnitřní stanovy nedovolují, aby tu působila nedemokratická strana,“ je přesvědčený Špidla,, který dal Babišovi zapravdu.

Přiznal však také, že komunistům nevěří a má vůči nim výhrady. Je prý možné, že komunisté čekají na příležitost provést nový převrat a vrátit staré časy. Přesto se podle něj opozice kvůli KSČM jedná pokrytecky. „Už Miroslav Kalousek u nich hledal oporu, Václav Klaus u nich hledal oporu, jinak by se nestal prezidentem,“ zdůraznil s tím, že za nejvíce pokrytecké považuje chování ODS.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jan Horník pro EZ: Předseda Senátu by měl zastoupit občany, kteří nejsou…

16.10.2018 14:24 Senátor Jan Horník je jako předseda senátního klubu Starostů a nezávislých sice pod tlakem, může…

Babiš vyčinil Zemanovi za vulgarismus, pak se sám pustil do Bakaly

16.10.2018 14:03 Premiér Andrej Babiš (ANO) chápe, že prezidenta Miloše Zemana napadají v souvislosti s Viktorem…

V Olomouci byla podepsána koaliční smlouva, ANO se dočkalo postu primátora

16.10.2018 14:01 Aktualizováno Zástupci hnutí ANO dnes v Olomouci podepsali koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOlečně.…

Petříček chce sebevědomou zahraniční politiku: Pravidla džungle bychom si…

16.10.2018 13:56 Nový ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce prosazovat, aby Česko mělo sebevědomou zahraniční…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama