Špidla dává Babišovi zapravdu: Komunisté jsou demokratičtí, ČSSD udělal dobře, že šla do vlády

Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) ve víkendovém rozhovoru pro MF Dnes prohlásil, že KSČM je demokratická strana. Za pravdu mu dává i bývalý premiér a někdejší předseda ČSSD Vladimír Špidla.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Vladimír Špidla /ČSSD/
doporučujeme

Babiš v rozhovoru obhajoval spolupráci jeho menšinové vlády s komunisty. „KSČM je přece dneska demokratická strana. Lidi ji volí, jsou ve Sněmovně. Ta situace vznikla jenom díky ODS. My s nimi měli 103 hlasů. Po volbách jsme je vyzvali ke spolupráci a ODS řekla, že jejich voliči nechtějí, aby šli do vlády s ANO. Ale proč nechtějí? Nerozumím tomu. Když chce ODS prosazovat program, tak to jde hlavně ve vládě,“ rýpnul si do opozičních občanských demokratů premiér.

Špidla, který mimo jiné působil jako šéfporadce premiéra Bohuslava Sobotka, v rozhovoru pro pořad Štrunc hodnotí novou vládu pozitivně. Je prý dobře, že se ČSSD rozhodla do ní vstoupit, protože udělala to nejlepší pro Česko.

Podpora komunistické strany za problém nepovažuje. „Nepřímá podpora komunistické strany už nehraje žádnou velkou roli. Komunistická strana je už 30 součástí politického systému v Česku, který je demokratický. Působí v demokratických volbách a naše vnitřní stanovy nedovolují, aby tu působila nedemokratická strana,“ je přesvědčený Špidla,, který dal Babišovi zapravdu.

Přiznal však také, že komunistům nevěří a má vůči nim výhrady. Je prý možné, že komunisté čekají na příležitost provést nový převrat a vrátit staré časy. Přesto se podle něj opozice kvůli KSČM jedná pokrytecky. „Už Miroslav Kalousek u nich hledal oporu, Václav Klaus u nich hledal oporu, jinak by se nestal prezidentem,“ zdůraznil s tím, že za nejvíce pokrytecké považuje chování ODS.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo tu komu dělá ostudu? Bylo to jinak a vy jste pokrytec, vrátil…

24.03.2019 22:01 Aktualizováno Předseda poslaneckého klubu TOP09 Miroslav Kalousek kritizoval předsedu české poslanecké sněmovny…

Maláčová zuří kvůli rodičáku: Byli jsme domluvení, ale Schillerová špatně…

24.03.2019 22:01 Aktualizováno Spor o rodičovský příspěvek nekončí. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se…

OBRAZEM: Do Česka přijel prezidentský kandidát Šefčovič

24.03.2019 20:26 Prezident Miloš Zeman v neděli odpoledne v Lánech přijal slovenského prezidentského kandidáta…

Zeman přijal v Lánech Šefčoviče, drží mu palce v prezidentských volbách

24.03.2019 19:18 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes popřál Marošovi Šefčovičovi úspěch ve slovenských prezidentských volbách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama