Maláčová ministryní práce? Názory politiků se různí

Praha - Ministryní práce se má stát Jana Maláčová (ČSSD), ve funkci nahradí Petra Krčála, který rezignoval kvůli plagiátorské kauze. Předsedkyně sněmovního sociálního výboru Radka Maxová (ANO) soudí, že spolupráce s Maláčovou by nemusela být špatná, ačkoli mají na některé záležitosti rozdílné názory.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Radka Maxová

Maxová uvedla, že Maláčovou zná už z minulého volebního období. Ministryně dosud vedla na úřadu odbor rodinné politiky a politiky stárnutí. "V některých oblastech jsme si rozuměli, v některých jsme si nerozuměli, co se týká osobních názorů, i výborových. Ale myslím, že uběhl určitý čas a že spolupráce by nemusela být špatná," řekla ČTK Maxová. 

Místopředseda sociálního výboru Jan Bauer (ODS) uvedl, že Maláčovou nezná. "Na ministerstvu práce a sociálních věcí to nebude mít lehké nikdo. Odešla řada odborníků a po vládě ČSSD se objevila řada vážných obvinění a trestních oznámení," napsal dnes ČTK Bauer, podle něhož začíná být kabinet ANO a ČSSD "vládou národní ostudy".

"Za paní Maláčovou nejsou vidět žádné velké úspěchy, a to je na ministerstvu už hodně dlouho," uvedla místopředsedkyně výboru za Piráty Olga Richterová. 

Další místopředsedkyně výboru Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) vidí limity Maláčové v tom, že není politička, ale úřednice. "Což určité omezení při projednávání některých zákonů být může, protože ministr musí být schopen působit i z hlediska politického a mít určité vyjednávací schopnosti," řekla. Ocenila naopak odbornost Maláčové, navzdory rozdílným názorům podle Pekarové Adamové resortu rozuměla. "V tomto směru bych jí rozhodně dala šanci. Nemyslím si, že z hlediska odbornosti jde o špatnou volbu," dodala poslankyně.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohoda v Plzni: Koalice ANO, ODS, TOP 09 a ČSSD, primátor bude z ODS

16.10.2018 03:13 V Plzni se dnes v noci po mnohahodinovém jednání dohodly na vytvoření koalice vítězné hnutí ANO s…

Zeman: Vyznamenám bojovníky proti ekonomickým zm*dům

15.10.2018 23:58 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman letos u příležitosti 28. října vyznamená velitele protinacistické odbojové…

Zemětřesení v ČT? Pryč s Václavem Moravcem, je vyhořelý. Po nedělním…

15.10.2018 22:09 Aktualizováno V nedělních Otázkách Václava Moravce diskutovali předseda lidovců Pavel Bělobrádek, který neuspěl…

Babiš už toho má dost? Řeknu vám na rovinu, jaká je pravda. Myslím, že…

15.10.2018 22:06 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš minulý týden oznámil, že v druhém kole senátních voleb volit nebude, protože…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama