Vytrhané drápy, kůže, smrad, tygří kosti a vývary. Policie při razii u Berouska narazila na otřesné věci

Praha - Policie tento týden zasahovala hned na několika místech kvůli neoprávněnému nakládání se zvířaty. V kauze už byly obviněny tři osoby. Na veřejnost mezitím pronikly děsivé detaily o tom, co policie při razii nalezla.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

policejní zásah kvůli chráněným zvířatům (16.7.2018)

Střeleného tygra, vytrhané drápy z dalšího jedince, kůže, tygří kosti a vývary. A větší obnos peněz. To vše podle Lidových novin zajistili detektivové při pondělní razii. Při ní policisté prověřovali podezření, že se v České republice zabíjí přísně chráněná zvířata pro komerční účely.

Celníci a policisté také našli tělo čerstvě usmrceného tygra a kůže velkých kočkovitých šelem. V objektu využívaném jedním z obviněných mužů navíc objevili 20 zmražených těl jiných chráněných živočichů, například bobra, ledňáčka nebo poštolky.

Policie po razii obvinila tři lidi věku 35, 56 a 67 let, kteří mají trvalé bydliště v Praze, na Českolipsku a na Žatecku. Hrozí jim až pět lez vězení. Celníci a policisté zasahovali v Praze, středních a severních Čechách. Kauza se podle zpráv médií týká zabíjení tygrů v Zooparku Bašť severně od Prahy, který provozuje Ludvík Berousek, a následného zpracovávání tygřích produktů ve vietnamské komunitě.

Podle zjištění Lidových novin byl zadržen mimo jiné Berousek, který se dlouhodobě věnuje chovu šelem, vietnamský obchodník, který zajišťoval prodej, a preparátor ze severních Čech, který měl na starost zpracování mrtvého zvířete.

Sedmašedesátiletý obviněný podle policie choval tygry a dodával je pětatřicetiletému preparátorovi, kterého dnes soud poslal do vazby. Muž tygří těla zpracovával na masox nebo například tygří víno. Oba muži jsou Češi. Šestapadesátiletý obviněný je Vietnamec, jenž údajně trestnou činnost organizoval a hotové produkty prodával, mimo jiné v pražské tržnici Sapa.

Robert Šlachta z Generálního ředitelství cel uvedl, že cena tygra se pohybovala okolo 100.000 až 150.000 korun za zvíře. Kůži prý preparátor prodával od 50.000 do 100.000, drápy za 2500 a jeden gram masoxu za 1500 korun.

Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koalici už má domluvenou 16 statutárních měst, devět primátorů získalo ANO

16.10.2018 14:56 Podepsanou nebo napevno dohodnutou koalici s rozdělením míst v radě se deset dní po volbách…

Jan Horník pro EZ: Předseda Senátu by měl zastoupit občany, kteří nejsou…

16.10.2018 14:24 Senátor Jan Horník je jako předseda senátního klubu Starostů a nezávislých sice pod tlakem, může…

Babiš vyčinil Zemanovi za vulgarismus, pak se sám pustil do Bakaly

16.10.2018 14:03 Premiér Andrej Babiš (ANO) chápe, že prezidenta Miloše Zemana napadají v souvislosti s Viktorem…

V Olomouci byla podepsána koaliční smlouva, ANO se dočkalo postu primátora

16.10.2018 14:01 Aktualizováno Zástupci hnutí ANO dnes v Olomouci podepsali koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOlečně.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama