Jak to chodí při hlasování? Nový senátor popsal nehezké praktiky ANO a hned byl napomenut

Praha - Poté, co ve středu složi slib nový senátor Tomáš Goláň (za hnutí Senátor 21) je Senát opět kompletní. Goláň byl zvolen ve zlínském obvodu a nahradil Františka Čubu (SPO). Hned první den v nová práci se podivoval nad tím, jak to při hlasování chodí.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Senát ČR, ilustrační foto

Daňový poradce Goláň už pomohl vytvořit v horní komoře nový Klub pro liberální demokracii - Senátor 21, v němž se spolu s ním sdružili čtyři senátoři za Zelené a Piráty.

Goláň ihned po složení slibu začal popisovat, co se v Senátu vlastně děje. „Pan Babiš nám teď vypráví, jak jsme zastavili uprchlíky a jak se nám podařilo odmítnout Dublin. On se svým kreditem v EU by nebýt Polska nedokázal zastavit vůbec nic. Na můj slib tady bylo plno, na jeho projev odešli téměř všichni,“ rýpnul si nový senátor.

Senátor, který nahradil Čubu, také popsal, jak to chodí při hlasocání. „Sedím uprostřed senátního klubu ANO. To se jim líbit nebude. Hned při hlasování o změně správního řádu šéfka klubu poučila všechny kolem, že hlasují u správního řádu ano. Svobodné vědomí a svědomí v praxi,“ vysmál se hnutí Goláň, který byl zvolen za hnutí Senátor 21.

A podobně to prý funguje i při hlasování o jiných návrzích. „Nyní probíráme zákon o urychlení plošných staveb (silnice, dálnice) a zase předsedkyně klubu ANO obešla stolky a řekla, hlasujeme pro. Jako kdyby to byly nesvéprávné děti,“ popsal nový senátor.

Poukázal také na to, že takové věci se řeší na klubu a ne až na zasedání pléna, kam už mají přicházet senátoři z klubů poučení. „Normální člověk se rozhodne podle debaty, podle pro a proti, která slyší od jednotlivých řečníků. Senátoři za ANO jsou ještě před debatou poučeni, že mají hlasovat pro zákon, asi aby si to v průběhu debaty třeba nerozmysleli. Welcome to the Jungle,“ dodal Goláň.

Později Goláň dodal, že má celá „kauza" ještě pokračování. „Teď mě navštívila předsedkyně klubu ANO, že se jim nelíbí, jak o nich píši a začala mi to vysvětlovat, proč ta tak u nich je. Že jsme senát a že se ani dalším předsedům nelíbí, jak ze senátu referuji. Tomu moc nevěřím, protože jsem s ostatními mluvil a nikdo si nestěžoval. Já toto avizoval předem, že to budu dělat," připomněl. 

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Roman Onderka byl nominován na 1. místopředsedu ČSSD

17.01.2019 20:04 Poslanec Roman Onderka (ČSSD) získal dnes od jihomoravské organizace ČSSD nominaci na prvního…

Soudce se pustil do Zemana. A Ovčáček se rozhodl, že to tak nenechá

17.01.2019 19:55 Aktualizováno Bývalý předseda a nynější soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa cítí velké zklamání z…

Hrad zasahuje do justice? Piráti, TOP 09 a STAN chtějí skandál řešit ve…

17.01.2019 19:18 Aktualizováno Bývalý předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa dnes uvedl v rozhovoru pro Deník N, že…

Jaromír Soukup na Hrad? Mediální magnát si brousí zuby na prezidentské…

17.01.2019 17:06 Aktualizováno Podnikatel, moderátor a majitel stanice Barrandov Jaromír Soukup oznámil, že zakládá politické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama