Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na postu předsedy krajské organizace sociálních demokratů na Vysočině. Rozhodl se tak i navzdory podpoře, kterou mu vyslovili představitelé všech okresů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Petr Krčál

Informovala o tom tajemnice ČSSD na Vysočině Hana Andělová. Krčál rezignoval i na funkci místopředsedy okresní organizace ve Žďáru nad Sázavou a zůstává jen řadovým členem strany.

Krajská konference, která by mohla zvolit nového krajského předsedu, se podle Andělové bude konat pravděpodobně v lednu příštího roku. Do té doby Krčála zastoupí místopředseda Libor Joukl.

"Na dnešním předsednictvu jsme mu poděkovali za jeho práci a řekli jsme mu, že má naši důvěru. Kdyby si to ještě chtěl rozmyslet, mohl by být předsedou dál," řekl Joukl. 

Krčál byl krátce ministrem práce a sociálních věcí v nynější Babišově vládě. Kvůli podezření z plagiátorství při bakalářské práci, kterou obhajoval v roce 2007, v úterý rezignoval.

Své dnešní rozhodnutí rezignovat na stranickou funkci komentovat nechtěl, uvedl pouze, že je rád, že si ho na Vysočině váží.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno u Moravce: Babiš hájil Vondráčkovu spornou cestu do Ruska

21.10.2018 14:42 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v…

Medaile pro Krúpu? Babiš se postavil Zemanovi, chce s ním o vyznamenání…

21.10.2018 14:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce mluvit s prezidentem Milošem Zemanem o důvodech, proč chce na…

Babiš: Zeman slíbil, že jmenuje ředitele BIS generálem

21.10.2018 13:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že mu prezident Miloš Zeman slíbil, že jmenuje ředitele…

Ústředí KSČM rázně zakročilo: Skálova platforma zavržena, mimořádný sjezd…

20.10.2018 18:54 Aktualizováno Ústřední výbor KSČM dnes na svém jednání vyslovil zásadní nesouhlas s platformou Restart, jejíž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama