Piráti se chtějí zapojit do zavádějí eGovernmentu. Je z toho menší hádka s Babišem

Praha - Piráti dnes zaslali otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Žádají v něm, aby přizval jejich experty na jednání Rady vlády pro informační společnost (RVIS) a poskytoval jim materiály z těchto jednání.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ivan Bartoš, předseda Pirátů

Babiš řekl, že ANO už Pirátům spolupráci v oblasti digitalizace nabízelo. "My jsme je zvali, reakce nebyla žádná. Teď si dělají nějaké PR. Mohli se už dávno zapojit, my jsme je o to žádali," řekl.

Šéf Pirátů Ivan Bartoš v dopisu zmiňuje dřívější Babišův výrok, že ANO nabízelo Pirátům spolupráci při zavádění eGovernmentu. Podle Bartoše to ale není pravda. "V rámci našich jednání s hnutím ANO tato možnost či konkrétní nabídka z Vaší strany nezazněla," napsal Bartoš.

Piráti nyní sami žádají o zapojení do projektů digitalizace státní správy. "Věříme, že přítomnost a aktivita odborníků z Pirátské strany bude přínosem pro tolik nutnou digitalizaci české státní správy," uvedl Bartoš v dopisu Babišovi.

Premiér uvedl, že Piráti se mají obrátit přímo na na vládního zmocněnce pro informační technologie Vladimíra Dzurillu. "Zástupce Pirátů zapojíme do pracovních skupin Rady vlády pro informační společnost, kde se na pracovní úrovni připravují podklady ke koncepci Digitální Česko. Pro zapojení ať kontaktují předsedu rady Vladimíra Dzurillu," napsal Babiš ČTK.

Piráti se chtějí zaměřit zejména na elektronickou identitu, na zavedení elektronických sbírek zákonů nebo na digitalizaci zdravotnictví. 

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vyčinil Zemanovi za vulgarismus, pak se sám pustil do Bakaly

16.10.2018 14:03 Premiér Andrej Babiš (ANO) chápe, že prezidenta Miloše Zemana napadají v souvislosti s Viktorem…

V Olomouci byla podepsána koaliční smlouva, ANO se dočkalo postu primátora

16.10.2018 14:01 Aktualizováno Zástupci hnutí ANO dnes v Olomouci podepsali koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOlečně.…

Petříček chce sebevědomou zahraniční politiku: Pravidla džungle bychom si…

16.10.2018 13:56 Nový ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce prosazovat, aby Česko mělo sebevědomou zahraniční…

Demence, vulgarity, ostuda. Nezaslouží si být prezidentem. Stydíme se. Po…

16.10.2018 13:45 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman po dlouhé pauze opět v přímém přenosu vystoupil v Českém rozhlase. Znovu na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama