Metnarova diplomka? MeToo po Česku, nikdo tam nezbyde. V září budeme mít úplně jinou vládu, varují politici

Praha - Ministr obrany Lubomír Metnar se zařadil k dalším politikům u nichž panují problémy ve vysokoškolské práci. Ve své diplomové práci z roku 2004 totiž podle České televize řádně neuváděl citované zdroje. Zpráva vyvolala další ostré komentáře především z řad opozice.

Přidejte svůj názor 42 komentářů

Lubomír Metnar

Podezření z plagiátorství se týká diplomové práce na téma kolektivní investování, kterou Metnar obhájil v roce 2004 na Ostravské univerzitě. Práce sice obsahuje seznam použitých zdrojů, v samotném textu je ale jen velmi málo průběžných odkazů. Nejméně osm stran je úplně převzatých z knihy, nebo je text jen mírně upraven, není tu ale jasně vyznačeno, že jde o převzatý text.

Metnar, který kvůli této zprávě zrušil cestu na Slovensko, podezření z plagiátorství označil za překvapení. Je si prý jistý, že veškeré zdroje uváděl. Práci si chce znovu prostudovat, a pokud se podezření potvrdí, zváží rezignaci.

Například Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek poukázal, že Česká republika má větší probléme, než je plagiátorství. „Kdyby byl ministr Metnar podezřelý z dotačního podvodu a byl proto stíhán, mohl by být v klidu. To je v souladu s etickým kodexem vlády dle jejího předsedy. Protože ale špatně citoval v diplomce, může ho to stát křeslo. Hlavně, že máme jasno v prioritách,“ rýpnul si Kalousek

Místopředsedovi ODS Martinu Baxovi je celá věc pro smích. „Když teď čtu, že i ministr Metnar zváží rezignaci kvůli své diplomce, napadá mě parafráze slavné písně: “řekni, kde ti ministři jsou”...“ komentoval kauzu na sociálních sítích.

„Malá, Krčál, Metnar... tak jestli to půjde takto dál, tak bude v září sedět ve Sněmovně úplně jiná vláda než ta, co dostala důvěru. Kde to jsme?“ podivuje se lidovecký poslanec Marek Výborný.

A podobně to vidí i další opoziční politička. „Tohle začíná být hodně zajímavé. #MeToo po Česku #NikdoTamNezbyde“ rýpnula si na twitteru místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Možné plagiátorství není první Metnarův problém. Ministr obrany působil také v jedné z represivních složek komunistického režimu - v pohotovostním pluku od 1. března 1988 do 23. února 1989. 

Vstupte do diskuze (42)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemětřesení v ČT? Pryč s Václavem Moravcem, je vyhořelý. Po nedělním…

15.10.2018 22:09 Aktualizováno V nedělních Otázkách Václava Moravce diskutovali předseda lidovců Pavel Bělobrádek, který neuspěl…

Babiš už toho má dost? Řeknu vám na rovinu, jaká je pravda. Myslím, že…

15.10.2018 22:06 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš minulý týden oznámil, že v druhém kole senátních voleb volit nebude, protože…

Foldyna otočil: Na post místopředsedy ČSSD nerezignuje, krajský výbor ho…

15.10.2018 21:32 Krajský výkonný výbor ČSSD v Ústeckém kraji podpořil jednomyslně Jaroslava Foldynu ve funkci…

Problémy na ministerstvu kultury: Pokud nedáte cenu Schormovi, rezignujeme…

15.10.2018 21:07 Letošní předávání cen v kultuře, jimiž stát oceňuje výrazné osobnosti, má další trhlinu. Poté, co…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama