Zeman by měl raději mlčet? Advokátka na něj udeřila kvůli kauze H-systém. A Hradu se to líbit nebude

Praha – Verdikt v kauze H-systém pobouřil celou řadu politiků i odborníků. Překvapující bylo toto rozhodnutí i pro advokátku Hanu Marvanovou, která část rodin zastupovala. V té souvislosti si ale nedopustila také kritiku prezidenta Miloše Zemana.

Přidejte svůj názor 73 komentářů

Marvanová, Hana

Družstvo Svatopluk sdružující některé bývalé klienty zkrachovalé společnosti H-Systém musí podle Nejvyššího soudu do měsíce vyklidit byty v osmi domech v Horoměřicích u Prahy. Soud vyhověl dovolání správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josefa Monsporta. Lidé, kterých se rozhodnutí týká a kteří si domy sami dostavěli, se odstěhovat odmítají.

Verdikt podle Marvanové ukazuje obrovskou nespravedlnost celé kauzy H-Systém. „Kauza H-Systém vypovídá o dvou věcech: 20 let od prohlášení konkurzu a konec kauzy je v nedohlednu. Tisíc rodin přišlo v H-Systému o obrovské peníze, které nedostaly zpět,“ upozornila právnička.

„Jaká je reakce státu? Prezident Klaus většinu viníků amnestoval. Majetek získaný podvodem zmizel. Soudy rozhodují v rozporu s elementárním pocitem, co je spravedlivé. Ministerstvo spravedlnosti nechce přiznat klientům ani odškodnění za neuvěřitelné průtahy v řízení a porušení práva na spravedlivý proces. Nedivme se, že si mnoho lidí myslí, že u nás není právní stát!“ zuří Marvanová.

Kromě samotného rozhodnutí soudu ale ostře kritizuje i komentář prezidenta Miloše Zemana k celé kauze. Zeman totiž uvedl, že rozsudek, spolu s osvobozujícím rozsudkem v kauze OKD, a dalšími rozsudky, vyvolává vážné pochybnosti jak o kvalitě, tak o lidskosti našeho soudního systému. Dodal, že je připraven setkat se s předsedou Nejvyššího soudu ČR Pavlem Šámalem a diskutovat na toto téma.

Jenže podle advokátky by měl Zeman ke kauze raději mlčet. „Reakce M. Zemana je neskutečná. Dělá, jako kdyby s kauzou H-Systém neměl nic společného. Ale část peněz vylákaných podvodem od klientů končila v pokladně ČSSD v době, kdy byl předsedou. Spojkou mezi ČSSD a Smetkou z H-Systému byl poradce premiéra Zemana Miroslav Šlouf,“ zdůraznila na twitteru Marvanová.

Vstupte do diskuze (73)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno u Moravce: Babiš hájil Vondráčkovu spornou cestu do Ruska

21.10.2018 14:42 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v…

Medaile pro Krúpu? Babiš se postavil Zemanovi, chce s ním o vyznamenání…

21.10.2018 14:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce mluvit s prezidentem Milošem Zemanem o důvodech, proč chce na…

Babiš: Zeman slíbil, že jmenuje ředitele BIS generálem

21.10.2018 13:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že mu prezident Miloš Zeman slíbil, že jmenuje ředitele…

Ústředí KSČM rázně zakročilo: Skálova platforma zavržena, mimořádný sjezd…

20.10.2018 18:54 Aktualizováno Ústřední výbor KSČM dnes na svém jednání vyslovil zásadní nesouhlas s platformou Restart, jejíž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama