Kalousek? Kraďousek! Proč bych se měl omlouvat symbolu korupce, diví se Babiš

Praha - Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek vyzval premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k omluvě za výroky, které na jeho adresu předseda vlády vyslovil během schůze k vyslovení důvěry vládě. Babiš ale dal jasně najevo, že se omlouvat nehodlá. A tato svá slova potvrdil i dnes.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Andrej Babiš a Miroslav Kalousek

Babiš na plénu reagoval na Kalouskova slova o tom, že Babiš v případu Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí. „Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek dneska, zloděj zlodějský, nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech," prohlásil Babiš.

Kalousek předtím premiérovi taky řekl, že „kňourá a fňuká", a řekl mu, že chlap mluví i s lidmi, kteří mají jiný názor. "Vy utíkáte před lidmi, kteří mají jiný názor," zdůraznil Kalousek s odkazem na demonstraci, která se konala pod okny Sněmovny.

„Budu chtít omluvu vzhledem k tomu, že mám v ruce důkazy, že ty výroky jsou nepravdivé, ať už se to týká padáků nebo nařčení z opilosti. Pevně doufám, že to pan premiér nahlédne a omluví se, aniž bychom to museli řešit právními kroky," uvedl. Babiš ale v reakci na jeho slova uvedl, že se omlouvat nehodlá.

A ani s odstupem času si to nový premiér nerozmyslel. Serveru Novinky.cz jasně řekl, že se Kalouskovi omlouvat nehodlá. „V žádném případě, symbolu korupce se určitě omlouvat nebudu,“ reagoval Babiš. „Je to z veřejného prostoru. Většina lidí na sítích ho nazývá ‚kraďousek‘, takže jsem čerpal z veřejných zdrojů,“ trvá na svém Babiš.

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČT se nechová korektně? Ve studiu došlo k pořádné hádce, moderátor se…

19.10.2018 22:18 Aktualizováno K velmi drsné výměně názorů došlo v pořadu Události, komentáře. nestřetli se tu ovšem dva politici…

Dohra Jílkové o Romech: Pirátská poslankyně přišla domů z ČT a sepsala, co…

19.10.2018 22:16 Aktualizováno Pirátská poslankyně Olga Richterová patřila k těm, kteří ve čtvrtečním pořadu Máte slovo na České…

Platforma v ČSSD rozdrcena? Vedení strany se postavilo za Hamáčka

19.10.2018 20:56 Aktualizováno Předsednictvo ČSSD dnes v Hradci Králové podpořilo předsedu strany Jana Hamáčka a kritizovalo…

Soudy jsou zavalené stížnostmi na volby, bude se řešit i mandát Davida…

19.10.2018 19:35 Soudy obdržely v uplynulých dnech desítky stížností na obecní volby. Některé návrhy jsou na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama