Naprosto šílené! Ozbrojení migranti. Hollane, toto chceš do Brna? Kvůli přijímání migrantů je zase veselo

Praha/Brno – V médiích se ve čtvrtek objevila zpráva, že se stovkám migrantů podařilo proniknout z Maroka do severoafrické španělské enklávy Ceuta. Migranti „z ničeho nic, velmi násilně“ překonali plot. Tato zpráva vyvolala i rozruch i u nás. Opět rozvířila debato o tom, zda by Česko mělo přijmout alespoň malé množství běženců.

Přidejte svůj názor 60 komentářů

Michal Hašek

Více než 600 migrantům se ve čtvrtek podařilo proniknout do Ceuty. Při potyčkách provázejících násilné překonání plotu utrpělo zranění 15 španělských policistů a 30 migrantů. Někteří z migrantů útočili na policisty nehašeným vápnem, které může způsobit těžké popáleniny. Další uprchlíci byli vyzbrojeni zápalnými lahvemi či sprejovými lahvemi s hořlavými látkami.

Například bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) v té souvislosti připomněl, že hnutí Žít Brno nedávno navrhlo, že by Brno mohlo přijmout několik migrantů z Itálie, pokud se na tom domluví česká a italská vláda.

„Hollane, toto chceš do Brna??? Sbal si Atomovou Báru a Freuda a zajeďte do Ceuty podívat se na vlastní oči,“ vzkázal náměstkovi brněnského primátora Matěji Hollanovi, šéfce hnutí Žít Brno Barboře Antonové a brněnskému zastupiteli za Žít Brno Martinu Freundovi. „Jen tam na ně, prosím Tě, nekřič jako na Ukrajině v baru při bičování “I want more”,“ rýpnul si Hašek, který připomněl známou Hollanovu kauzu.

Na jeho slova zareagoval na sociálních sítích právě Freund. „Tady někomu praskla žilka...“ okomentoval Haškova slova komunální politik.

Hašek však nebyl jediný, kdo se ke zprávě ostře vyjádřil. „Naprosto šílené! Jde o ozbrojený útok. Co bude příště? Střelba a granáty? Migranti na policisty házeli fekálie a nehašené vápno, které dráždí a leptá kůži,“ postěžoval si mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček.

I on v té souvislosti zmínil hnutí Žít Brno. „Žít Ceutu. Obohacení v praxi,“ přisadil si Ovčáček.

Vstupte do diskuze (60)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Problémy na ministerstvu kultury: Pokud nedáte cenu Schormovi, rezignujeme…

15.10.2018 21:07 Letošní předávání cen v kultuře, jimiž stát oceňuje výrazné osobnosti, má další trhlinu. Poté, co…

O post šéfa Senátu mají zájem čtyři lidé, Zeman podpořil Kuberu

15.10.2018 21:04 Aktualizováno Vedení Senátu zůstane pětičlenné. Budou jej tak jako dosud tvořit předseda a čtyři místopředsedové…

Vondráček v Moskvě: Vztahy Česka s Ruskem by měly být lepší

15.10.2018 19:38 Vztahy mezi Českou republikou a Ruskem jsou kvůli řadě mezinárodních problémů na nižší úrovni, než…

Útok na Bakalu: Zeman se zase neudržel, mluvil sprostě v živém vysílání…

15.10.2018 19:31 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman letos u příležitosti 28. října vyznamená velitele protinacistické odbojové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama