Rath se vrací? Chce být senátorem, zvolením by získal imunitu

Praha - Někdejší středočeský hejtman David Rath by se mohl vrátit do vysoké politiky. Má v plánu kandidovat do Senátu. Pokud by byl úspěšný a lidé by ho zvolili, získal by imunitu. Státní zástupce by musel Senát žádat o jeho vydání k dalšímu soudnímu řízení.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

David Rath

Krajský soud v Praze poslal na konci června Ratha za korupci na osm a půl roku do vězení. Případ se táhne už od roku 2012, kdy byl Rath zadržen s miliony v krabici od vína. Rath podává námitky a odvolává se, verdikt tak stále ještě není pravomocný.

Teď by se navíc kauza mohla věc ještě víc protáhnout. Rath totiž zřejmě bude usilovat o místo v Senátu. Kandidoval by rád v Litoměřicích. Pikantní na tom je fakt, že v tamní vazební věznici strávil v letech 2012 a 2013 dlouhých osmnáct měsíců, když policie vyšetřovala jeho korupční kauzu, poznamenal server Lidovky.cz, který s informací přišel.

„V Litoměřicích jsem ve vazbě strávil dost času, takže město znám nejen jako občan, ale v podstatě i z druhé strany, což je dle mého zajímavá zkušenost. Když to úplně zjednoduším, umístění věznice uprostřed města je naprosto nevhodné, čili jedno z možných témat, podotýkám okrajových, je i to, že Litoměřice by si toto měly vyřešit,“ prozradil serveru Rath.

Pokud skutečně bude kandidovat, tématem jeho kampaně bude především zdravotnictví. Sám se teď totiž věnuje soukromé lékařské praxi.

Rozhodnout by se měl exhejtman o víkendu, počátkem příštího týdne musejí zájemci kandidaturu zaregistrovat. A protože nemá dost času na sesbírání podpisů pro nezávislou kandidaturu, musí navázat spolupráci s nějakou stranou nebo hnutím. V úvahu připadá i blok bývalé europoslankyně Jany Bobošíkové.

Rath, který aktuálně čeká na odvolací soud, potvrdil, že vede jednání s celou řadou subjektů, včetně zmíněného bloku Bobošíkové. Zvolením do Senátu by Rath získal trestní imunitu.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změna jednacího řádu Sněmovny? Vondráček chce opět otevřít výbušné téma

22.10.2018 12:00 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) chce opět jednat s předsedy poslaneckých klubů o změnách v…

Po ČSSD a KSČM už neštěkne ani pes? Tonoucí česká levice se chytá stébla …

22.10.2018 11:52 Komentář - Víkendové jednání dvou tradičních politických stran, totiž ČSSD a KSČM, přineslo…

Šik proti Saúdské Arábii? Česko podporuje ostrou reakci EU na Chášukdžího…

22.10.2018 11:18 Česká diplomacie věnuje soustředěnou pozornost odhalením v případu vraždy novináře Džamála…

Kandidáti do Senátu nedodržovali pravidla. Dohledový úřad rozdal pokuty za…

22.10.2018 11:02 Aktualizováno Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí dal dvacet pokut v celkové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama