Babiš: Jednání o H-Systemu by se mělo účastnit i sdružení Maják

Praha/Salcburk - Premiér Andrej Babiš se domnívá, že pondělního jednání mezi správcem konkurzní podstaty firmy H-System a bytovým družstvem Svatopluk by se měli zúčastnit i členové sdružení Maják, které zastupuje další část bývalých klientů H-Systemu.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ze soudního líčení s panem Jaroslavem Sýkorou, klientem H-Systemu

Zástupci Svatopluku požádali Babiše o zprostředkování vyjednávání. Sdružení Maják pak žádalo, aby vláda jednala se všemi poškozenými v kauze H-System.

Družstvo Svatopluk sdružuje část klientů H-Systemu, kteří dostavěli nedokončené byty zkrachovalé firmy. Nejvyšší soud ale rozhodl, že nájemní smlouvy nájemníků družstva jsou neplatné, protože družstvo stavělo na cizích nemovitostech. Byty podle něj patří do konkurzní podstaty H-Systemu. Svatopluk musí podle verdiktu Nejvyššího soudu zveřejněného v úterý do měsíce vyklidit byty v osmi domech v Horoměřicích. Týká se to asi 60 rodin.

Po rozhodnutí soudu požádali lidé z družstva Svatopluk Babiše o zprostředkování jednání s konkurzním správcem Josefem Monsportem. O zapojení do jednání následně požádalo i sdružení Maják, jež zastupuje část klientů H-Systemu, kteří domy po zkrachovalé firmě nedostavovali. Sdružení žádá, aby se hledalo spravedlivé řešení pro všechny poškozené. Zároveň uvedlo, že nemá zájem na vystěhování lidí z Horoměřic z jejich domovů.

"Byl jsem požádán o zprostředkování, všechny strany s tím souhlasily. Teď jsem v roli zprostředkovatele, protože ty strany mají tak nepřátelské vztahy, že už nebyly schopny spolu mluvit," řekl dnes Babiš k pondělní schůzce. Bude usilovat o to, aby se všichni angažovaní snažili najít řešení přijatelné pro všechny. Zdůraznil, že nechce nijak ovlivňovat soudy.

Za neuvěřitelné pak premiér považuje, že se kauzu H-Systemu nepodařilo za 20 let vyřešit. "Je důležité, aby veřejnost věděla, jak to všechno proběhlo, jak ty majetky byly prodávány. Je tam plno poškozených lidí," dodal.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Medaile pro Krúpu? Babiš se postavil Zemanovi, chce s ním o vyznamenání…

21.10.2018 14:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce mluvit s prezidentem Milošem Zemanem o důvodech, proč chce na…

Dusno u Moravce: Babiš hájil Vondráčkovu spornou cestu do Ruska

21.10.2018 14:04 Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v…

Babiš: Zeman slíbil, že jmenuje ředitele BIS generálem

21.10.2018 13:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že mu prezident Miloš Zeman slíbil, že jmenuje ředitele…

Ústředí KSČM rázně zakročilo: Skálova platforma zavržena, mimořádný sjezd…

20.10.2018 18:54 Aktualizováno Ústřední výbor KSČM dnes na svém jednání vyslovil zásadní nesouhlas s platformou Restart, jejíž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama