Babišova diplomka není dostupná? Šéf ANO prozradil pikantní detaily

Praha - V posledních několika dnech a týdnech se dostalo hned několik členů vlády pod tlak kvůli svým diplomovým pracím. Ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO a ministr práce Petr Krčál (ČSSD) kvůli údajnému plagiátorství odstoupili, ministr obrany Lubomír Metnar (ANO) krizi ustál. Novináři se začali pídit i po diplomové práci premiéra Andreje Babiše (ANO).

Přidejte svůj názor 48 komentářů

Andrej Babiš volí do Poslanecké sněmovny

Babiš byl po maturitě přijat na Obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Bratislavě, kterou ukončil s červeným diplomem. Nechal se slyšet, že studium nebylo náročné, dokonce se prý nudil. Jeho diplomovou práci si ale dnes už nikdo nemůže přečíst.

Ve školních archivech se z ní podle zjištění serveru seznamzpravy.cz dochoval jenom název „Všeobecná dohoda o clech a její vliv na liberalizaci mezinárodního obchodu“.

V té době totiž nebylo jasně určeno, jak dlouho se musí závěrečné práce uchovávat. Ve Slovenské ekonomické knihovně se prý z důvodů nedostatku kapacity skladovaly závěrečné práce zpravidla 5 let. Pak byly vyřazeny.

Ke spekulacím o své diplomce se na sociálních sítích vyjádřil i sám Babiš. „Moje diplomka? Psal jsem ji o GATT, Všeobecné dohodě o clech a obchodě, kde pracoval i můj táta,“ potvrdil zjištění novinářů český premiér.

Popsal také, jak přesně vznikala. „Ťukal jsem ji po večerech na psacím stroji s kopírákem a kouřil jsem při tom. Denně jsem dal dvacet červených marlborek,“ práskl na sebe Babiš.

Vstupte do diskuze (48)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČT se nechová korektně? Ve studiu došlo k pořádné hádce, moderátor se…

19.10.2018 22:18 Aktualizováno K velmi drsné výměně názorů došlo v pořadu Události, komentáře. nestřetli se tu ovšem dva politici…

Dohra Jílkové o Romech: Pirátská poslankyně přišla domů z ČT a sepsala, co…

19.10.2018 22:16 Aktualizováno Pirátská poslankyně Olga Richterová patřila k těm, kteří ve čtvrtečním pořadu Máte slovo na České…

Platforma v ČSSD rozdrcena? Vedení strany se postavilo za Hamáčka

19.10.2018 20:56 Aktualizováno Předsednictvo ČSSD dnes v Hradci Králové podpořilo předsedu strany Jana Hamáčka a kritizovalo…

Soudy jsou zavalené stížnostmi na volby, bude se řešit i mandát Davida…

19.10.2018 19:35 Soudy obdržely v uplynulých dnech desítky stížností na obecní volby. Některé návrhy jsou na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama