Piráti jsou alkoholici a narkomani, volte akademiky z SPD, hlásají Okamurovci. Lidé se jim tvrdě vysmáli

Praha - Češi si na podzim zvolí nová zastupitelstva obcí. Komunální volby by se měly konat v říjnu 2018 a mohou řádně zamíchat rozložením politických sil ve velkých i menších městech, Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v Praze se v kampani rozhodla ostře vymezit vůči Pirátům. A vyvolalo tím pořádný poprask.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Bartoš, Ivan

SPD se v kampani pro podzimní komunální volby ostře vyhradila vůči Pirátům. Zveřejnili také několik let staré video, na kterém šéf Pirátů Ivan Bartoš hraje na akordeon a zpívá. Kolem něj sedí lidé, mezi nimi i někdejší kandidát na prezidenta a umělec Vladimír Franz, a někteří přitom kouří a mají před sebou skleničky. Sám Bartoš má před sebou colu. V různých rozhovorech už v minulosti uvedl, že on sám nepije ani neužívá žádné drogy.

„Piráti mají šanci v Praze vyhrát a reálně ovládnout pražské magistráty. Chcete, aby se o Vaše město a okolí starali narkomani a alkoholici? Jak taková vláda dopadne? Nebo je lepši, aby se o město postarali zkušení a poctiví manageři a akademici z SPD?“ píše na svém profilu pražská buňka SPD.

Jak se ale zná, někteří příznivci hnutí považují takovou kampaň za poněkud přes čáru. „Já teda nejsem zastánce pirátů, ale tohle je přehnané. Parta lidi, co popíjí a baví se muzikou. Nevidím bandu feťáku,“ napsal jeden z uživatelů pod příspěvek SPD: „Ať popíjí a třeba si dělají orgie, proboha, ale takoví nebudou rozhodovat o tom, kam moje děti budou chodit do školy, kam moje maminka půjde na ošetření a aby se moje manželka nebála jít sama přes park. Ti ať se baví, holdují čemu chtějí, ale nepletou se do věcí, kterým nerozumí!“ zareagovala na komentář SPD.

Další poučovali SPD, že magistrát je v Praze jen jeden. „Praha má jeden magistrát. Kolik ze členů Strany Plíživé Debilizace má vysokou školu a něco dokázalo ? Vysoká škola života se nepočítá. Přestaňte si vymýšlet a překrucovat fakta,“ poslal hnutí vzkaz jeden u diskutujících.

„Může mi nějaký erudovaný akademik z SPD vysvětlit o jaké "vládě" na Magistrátu se mluví? Já měl za to, že institut Vlády, jakožto nejvyšší orgán exekutivy nemá nic moc společného se zastupitelstvím na obcích. Ale rád si to nechám vysvětlit,“ přidal se další.

Na status SPD zareagovali i politici z dalších stan. „Akademici? No ty brďo,“ podivoval se poslanec ČSSD Jan Chvojka.

Vstupte do diskuze (79)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohoda v Plzni: Koalice ANO, ODS, TOP 09 a ČSSD, primátor bude z ODS

16.10.2018 03:13 V Plzni se dnes v noci po mnohahodinovém jednání dohodly na vytvoření koalice vítězné hnutí ANO s…

Zeman: Vyznamenám bojovníky proti ekonomickým zm*dům

15.10.2018 23:58 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman letos u příležitosti 28. října vyznamená velitele protinacistické odbojové…

Zemětřesení v ČT? Pryč s Václavem Moravcem, je vyhořelý. Po nedělním…

15.10.2018 22:09 Aktualizováno V nedělních Otázkách Václava Moravce diskutovali předseda lidovců Pavel Bělobrádek, který neuspěl…

Babiš už toho má dost? Řeknu vám na rovinu, jaká je pravda. Myslím, že…

15.10.2018 22:06 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš minulý týden oznámil, že v druhém kole senátních voleb volit nebude, protože…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama