eGovernment už nemá být sci-fi. Piráti navrhli experty do vládní rady pro digitalizaci

Praha - Opoziční Piráti se chtějí zapojit do digitalizace státní správy, nominovali šest svých zástupců včetně předsedy strany Ivana Bartoše do Rady vlády pro informační společnost (RVIS).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ivan Bartoš, předseda Pirátů

Učinili tak dnes na základě červencové výzvy, kterou premiér Andrej Babiš (ANO) vyslyšel. Předseda vlády již dříve řekl, že ANO už Pirátům spolupráci v oblasti digitalizace nabízelo. "My jsme je zvali, reakce nebyla žádná," řekl. Bartoš dnes zopakoval, že strana žádnou takovou nabídku oficiálně nikdy neobdržela. Nyní oceňuji, že premiér mou výzvu k zapojení Pirátů vyslyšel. "My tak můžeme poskytnout naše know-how," řekl Bartoš.

Zapojení Pirátů zdůvodnil tím, že je důležité zastávat daleko aktivnější roli při realizaci projektu Digitálního Česka. "Dlouhodobě se zde vlády snaží vytvářet dojem, že se projekty v oblasti IT realizují a fungují, opak je ale pravdou. Již dvacet let postupuje ČR v digitalizaci zoufale pomalu, není digitalizováno soudnictví, nefunguje srozumitelný on-line styk s úřady pro občany, daňové přiznání smskou je pro podnikatele v ČR z říše sci-fi. Právě toto chceme změnit, proto jsme nabídli naše experty," dodal předseda Pirátů.

Kromě Bartoše, jenž je předsedou výboru pro veřejnou správu, navrhli předsedu podvýboru pro eGovernment Ondřeje Profanta, předsedu podvýboru pro digitalizaci justice a e-Sbírku Jakuba Michálka, předsedu podvýboru pro informační technologie a dávkové systémy Lukáše Kolaříka, předsedu podvýboru pro ICT, telekomunikace a digitální ekonomiku Martina Jiránka a experta na digitalizaci zdravotnictví Zdeňka Hřiba.

Piráti se chtějí zaměřit zejména na elektronickou identitu, na zavedení elektronických sbírek zákonů nebo na digitalizaci zdravotnictví. V této oblasti nabízejí specialisty pro zavedení elektronické neschopenky či elektronického receptu. Chtějí se podílet také na zdokonalení státních registrů.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohoda v Plzni: Koalice ANO, ODS, TOP 09 a ČSSD, primátor bude z ODS

16.10.2018 03:13 V Plzni se dnes v noci po mnohahodinovém jednání dohodly na vytvoření koalice vítězné hnutí ANO s…

Zeman: Vyznamenám bojovníky proti ekonomickým zm*dům

15.10.2018 23:58 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman letos u příležitosti 28. října vyznamená velitele protinacistické odbojové…

Zemětřesení v ČT? Pryč s Václavem Moravcem, je vyhořelý. Po nedělním…

15.10.2018 22:09 Aktualizováno V nedělních Otázkách Václava Moravce diskutovali předseda lidovců Pavel Bělobrádek, který neuspěl…

Babiš už toho má dost? Řeknu vám na rovinu, jaká je pravda. Myslím, že…

15.10.2018 22:06 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš minulý týden oznámil, že v druhém kole senátních voleb volit nebude, protože…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama