Manžel hejtmanky jezdí krajskou limuzínou. Podle Jermanové je to v pořádku

Praha - I když pracuje jako kadeřník, vozí se Jakub Pokorný (32) jako prezident. Manžel středočeské hejtmanky Jaroslavy Jermanové-Pokorné (47) totiž jezdí do práce služební škodou superb v nejvyšší výbavě, tedy stejným autem jako Miloš Zeman. Podle političky hnutí ANO je to v pořádku.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Jaroslava Jermanová, 4. celostátní sněm hnutí ANO

Manžel hejtmanky za volantem auta patřícího kraji? Podle Jermanové je to naprosto v pořádku. „Nemám co skrývat,“ prohlásila s tím, že je připravena odhalit detaily. Fakt, že její muž auto patřící kraji řídí, potvrdila politička už v dubnu. Tehdy podle Deníku uvedla, že má k dispozici auto s řidičem i auto k soukromému užívání.

Poukázala na to, že smlouva týkající se vozidla k soukromému užívání výslovně stanoví, že je může poskytnut i manželovi. „Odvádím silniční daň, platím naftu – a soukromé jízdy vykazuju,“ uvedla Jermanová. Nejde prý o nic neobvyklého.

Doplnila také, že auto, který jí krajský úřad poskytl jako benefit, využívá s manželem téměř denně. „A hned pro oba účely – k mým služebním cestám po kraji v době víkendů, kdy si řídím sama, nebo mi dělá řidiče manžel, a samozřejmě i k soukromým účelům,“ vysvětluje.

„Náš partnerský vztah je nastaven tak, že já se plně věnuji výkonu své funkce a manžel zajišťuje servis domácnosti, stará se o mého syna a také vozí mého otce na ozařování do nemocnice. O víkendech mi pak manžel často dělá řidiče na služebních cestách, kdy navštěvuji akce pořádané starosty či neziskovými společnostmi v městech a obcích,“ uvedla v prohlášení politička.

Stejným vozem jako Jermanová a její manžel jezdí i prezident Miloš Zeman.

Vstupte do diskuze (23)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno u Moravce: Babiš hájil Vondráčkovu spornou cestu do Ruska

21.10.2018 14:42 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v…

Medaile pro Krúpu? Babiš se postavil Zemanovi, chce s ním o vyznamenání…

21.10.2018 14:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce mluvit s prezidentem Milošem Zemanem o důvodech, proč chce na…

Babiš: Zeman slíbil, že jmenuje ředitele BIS generálem

21.10.2018 13:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že mu prezident Miloš Zeman slíbil, že jmenuje ředitele…

Ústředí KSČM rázně zakročilo: Skálova platforma zavržena, mimořádný sjezd…

20.10.2018 18:54 Aktualizováno Ústřední výbor KSČM dnes na svém jednání vyslovil zásadní nesouhlas s platformou Restart, jejíž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama