Praha Sobě nasbírala podpisy a může kandidovat. Jedničkou je Čižinský, dvojkou Třeštíková

Praha - Sdružení Praha Sobě pod vedením starosty Prahy 7 Jana Čižinského může jít do voleb na základě podpisů pod peticí. Praha Sobě kandiduje jako sdružení občanských kandidátů, musela proto nasbírat podpisy sedmi procent obyvatel Prahy, což je 90.616. Na úřad doneslo spolu s kandidátní listinou také archy s celkem 97.095 podpisy.

Přidejte svůj názor

Jan Čížinský, iniciativa PRAHA 7 SOBĚ

Magistrát hlavního města, kam sdružení podávala kandidátní listinu spolu s petičními archy, podpisy zkontroloval a uznal dostatečný počet podpisů jako platné, uvedla mluvčí sdružení Julie Kochová. Ve volbách do pražského zastupitelstva chce kandidovat 30 subjektů. Komunální volby se uskuteční 5. a 6. října spolu s volbami do Senátu

Čižinský měl obavy, že by mohly nastat problémy při kontrole podpisů, protože část zákona o občanských kandidátkách byla určena pro menší obce. Sdružení proto odevzdalo ještě druhou kandidátku se stejnými kandidáty na kandidátce politické strany Podporujeme občanskou kandidátku Praha Sobě. Vzhledem k tomu, že při kontrole podpisů nenastal problém, tato kandidátka podle dřívějšího vyjádření odstoupí. Pokud úřad ostatní kandidátní listiny zaregistruje, o hlasy voličů by se mělo ucházet 29 uskupení.

Čižinský je na kandidátce jednička, na druhém místě figuruje radní Prahy 7 Hana Třeštíková, z třetí je zakladatel iniciativy Prázdné domy Petr Zeman, ze čtvrtého ministerská úřednice Mariana Čapková a z pátého zakladatel iniciativy Libeňský most Nebourat, Nerozšiřovat Adam Scheinherr.

Čižinský byl donedávna byl v KDU-ČSL, podle svých slov už ale členem strany není. V novém sdružení se angažují i další členové vedení radnice sedmé městské části, a to radní Lenka Burgerová a Hana Třeštíková. Pokud ve volbách Praha Sobě uspěje, chce se zaměřit mimo jiné na kvalitu a dostupnost MHD, či na investice do školství.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Medaile pro Krúpu? Babiš se postavil Zemanovi, chce s ním o vyznamenání…

21.10.2018 14:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce mluvit s prezidentem Milošem Zemanem o důvodech, proč chce na…

Dusno u Moravce: Babiš hájil Vondráčkovu spornou cestu do Ruska

21.10.2018 14:04 Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v…

Babiš: Zeman slíbil, že jmenuje ředitele BIS generálem

21.10.2018 13:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že mu prezident Miloš Zeman slíbil, že jmenuje ředitele…

Ústředí KSČM rázně zakročilo: Skálova platforma zavržena, mimořádný sjezd…

20.10.2018 18:54 Aktualizováno Ústřední výbor KSČM dnes na svém jednání vyslovil zásadní nesouhlas s platformou Restart, jejíž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama