Totální přešlap? Na počátku 80. let byla krásná doba. Pivo za dvě padesát, hranice zavřené a Havel též, básnili komunisté

Liberec – Liberecká buňka KSČM se díky facebooku postarala o pořádný rozruch. Nejprve její členové příspěvek zveřejnili příspěvek na téma „jak v minulosti bylo líp“, ve kterém zmínili i prvního českého prezidenta Václava Havla. Pak přidali údajný Havlův projev, které koluje po internetu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

IX. sjezd KSČM (14. - 15. 5. 2016)

„Kdysi dávno, na počátku osmdesátých let, byla krásná doba. Pivo za dvě padesát, hranice zavřené a Havel též,“ objevilo se na facebookovém profilu liberecké KSČM.

Příspěvek řadu uživatelů velmi pobouřil, pod statusem KSČM se začaly objevoval velmi kritické komentáře. Když se o věc začala zajímat média, příspěvek zmizel. Podle šéfky komunistů v Libereckém kraji Dany Lysákové byl příspěvek pouze převzatý. „Koluje na webu už poměrně dlouho, autorem není nikdo z KSČM. Bylo to myšleno jako vtip. Nejsme autory nikdo z nás, ani nevím, kdo jím je,“ řekla Blesku.

„To, co se tam objevilo, bylo neuvěřitelně vulgární, vyhrožující. Že bychom měli viset, že nás měli postřílet a podobně. Ty reakce jsou daleko horší, než ten vtípek měl být. Lidé se proklamují demokracií, a přitom jdou hluboko za hranu zákona, vyhrožují a opravdu to byla neuvěřitelná smršť vulgárnosti,“ dodala komunistka.

Na facebooku liberecké KSČM se také objevil projev Václava Havla z prosinci 1989. Komunisté k němu dopsali jen: „Bez komentáře.“

Server Manupulátoři.cz přitom už v minulosti opakovaně upozornil, že projev, na který se nezapomíná je ve skutečnosti projevem, který nikdy neexistoval. „Pokud si najdete projevy z období listopad – prosinec 1989, zjistíte, že několik vět je ve zfalšovaném projevu autentických, ale zbylá část, včetně okřídleného „Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda…“ je čirá fantazie autora. Jedná se tedy o směsici textů ze skutečných projevů Václava Havla, s texty lživými, které přidal si vymyslel a přidal sám autor,“ uvádí server.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Medaile pro Krúpu? Babiš se postavil Zemanovi, chce s ním o vyznamenání…

21.10.2018 14:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce mluvit s prezidentem Milošem Zemanem o důvodech, proč chce na…

Dusno u Moravce: Babiš hájil Vondráčkovu spornou cestu do Ruska

21.10.2018 14:04 Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v…

Babiš: Zeman slíbil, že jmenuje ředitele BIS generálem

21.10.2018 13:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že mu prezident Miloš Zeman slíbil, že jmenuje ředitele…

Ústředí KSČM rázně zakročilo: Skálova platforma zavržena, mimořádný sjezd…

20.10.2018 18:54 Aktualizováno Ústřední výbor KSČM dnes na svém jednání vyslovil zásadní nesouhlas s platformou Restart, jejíž…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama