Bude Bakala před komisi k OKD dovlečen v poutech? Dostal ultimátum do úterý

Praha - Předseda sněmovní vyšetřovací komise k OKD Lukáš Černohorský (Piráti) dnes řekl, že pokud se finančník Zdeněk Bakala v úterý před poslance nedostaví, komisi nezbude než požádat o součinnost policii.

Přidejte svůj názor 39 komentářů

Český multimilionář Zdeněk Bakala

Černohorský uvedl, že Bakala byl povolán k podání svědecké výpovědi a že komise má pouze jednu pravomoc, a to nechat ho případně předvést policií. 

K rozhodnutí se bude hlasováním vyjadřovat celá komise, protože potřebuje formální dokument, kterým se na policii obrátí. "My můžeme vyzvat k součinnosti Policii České republiky. To, jak to zařídí Policie České republiky, to už nechám na ní," uvedl.

Bakala začátkem srpna prostřednictvím svého mediálního zástupce oznámil, že se před komisi nedostaví. Komise podle něj není nestranná a svým zaměřením zasahuje do probíhajícího soudního řízení. 

Černohorský to ale odmítá. "Vyšetřovací komise zkoumá celé záležitosti od ztráty majority podílu, až po pád společnosti OKD. A nelze odepřít svědeckou výpověď kvůli tomu, že probíhá souběžně ještě soudní jednání, které se zaobírá pouze menšími částmi celého příběhu," řekl.

Bakalova investiční skupina RPG Industries koupila OKD od společnosti Karbon Invest krátce poté, co tato firma získala důlní společnost od státu. Členové komise mají prověřit převod státních akcií OKD do vlastnictví jiných osob, zejména prodej minoritního podílu v roce 2004. Komise se zaměřuje také na snížení základního jmění černouhelné společnosti ve druhé polovině 90. let, kterým stát přišel o možnost firmu kontrolovat. 

Vstupte do diskuze (39)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vedení ČSSD podpořilo Hamáčka, navzdory volebnímu výprasku. Hašek jde do…

20.10.2018 16:10 Aktualizováno Širší vedení ČSSD dalo na dnešním zasedání v Hradci Králové drtivou většinou hlasů důvěru…

Komunista Ondráček dostal medaili od svazu bojovníků za svobodu. Neví se,…

20.10.2018 15:34 Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček obdržel tento týden ocenění od Českého svazu bojovníků za…

Konflikt v ČSSD graduje: Zimola sjel kolegy, Chovanec a Zaorálek se už…

20.10.2018 13:38 Aktualizováno Vedle předsedy ČSSD Jana Hamáčka požádal na dnešním zasedání širšího stranického vedení v Hradci…

Lidovci slavili výstupem na Říp: Láska k vlasti není nenávist k jiným…

20.10.2018 12:59 KDU-ČSL dnes oslavila výročí 100 let republiky výstupem na horu Říp. Slavnostního výstupu se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama